Nie jesteś pewien, jakie grzyby powinieneś zbierać? Przyjdź na wystawę do Sanepidu

Sezon grzybowy w pełni. W naszym regionie przeżywamy właśnie prawdziwy wysyp tych leśnych darów. Aby zebrane okazy były dla nas bezpieczne, musimy pamiętać o kilku zasadach. Masz problem z rozpoznaniem, które gatunki z pewnością są jadalne, a których kategorycznie unikać? Przyjdź na wystawę do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryficach.

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak niebezpieczne może być spożycie niejadalnych lub trujących gatunków grzybów. W łagodniejszych przypadkach zatruć wystarczy płukanie żołądka, które nie należy do najprzyjemniejszych, ale zdarza się także, że skutki zjedzenia grzybów nieodpowiednich gatunków bywają tragiczne, a grzybiarz umiera. Pracownicy gryfickiej PSSE wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i w trosce o ich bezpieczeństwo organizują wystawę grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących.

Wystawa prezentowana będzie w siedzibie Powiatowej Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ulicy Nowy Świat 6 w Gryficach, w godzinach od 8.30 do 14.00. Dodatkowym argumentem, przemawiającym za tym, żeby odwiedzić wystawę jest fakt, że na miejscu obecny będzie klasyfikator grzybów, który będzie udzielał specjalistycznych konsultacji. Z pewnością będzie starał się podkreślić niekiedy bardzo subtelne różnice pomiędzy poszczególnymi gatunkami grzybów. Konsultacje i zwiedzanie są całkowicie bezpłatne, a zorganizowane grupy muszą skontaktować się wcześniej z organizatorami, w celu umówienia godziny spotkania (numer tel.: 91 38 78 319 lub 91 38 78 320).

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia