Nie ma miejsc w gryfickich przedszkolach.

Gryfickie przedszkola ogłosiły listę dzieci na rok szkolny 2017/2018. Szczegółowe wykazy zostały opublikowane dziś. W tym roku miejsc zabraknie dla około 150 dzieci.

W nowym roku szkolnym miejsce w placówkach znajdzie się tylko dla 71 maluchów. Tylko, bo chętnych było dużo więcej. Tym razem listy, na których widnieją nazwiska dzieci, które nie zakwalifikowały się do przedszkola, są wyjątkowo długie. Najgorsza sytuacja jest w Przedszkolu nr 1 w Gryficach. Tutaj zakwalifikowało się tylko 19 dzieci. Dla 67 zabrakło miejsca. W Przedszkolu nr 2 miejsce znajdzie 52 maluchów, ale i tutaj sporo dzieci, bo aż 67 się nie dostało. - Większość maluchów, które nie dostały się do naszego przedszkola to dzieci rodziców pracujących. Wkrótce lista wszystkich nieprzyjętych dzieci, zostanie przekazana panu burmistrzowi - informuje reporterkę SuperPortalu24 Jolanta Charyton dyr Przedszkola nr 2 w Gryficach.
Rodzice dzieci przyjętych do przedszkola muszą w terminie do 29 maja złożyć stosowne potwierdzenie. Pozostali mogą złożyć odwołanie do dyrektora przedszkola. Jednak te dzieci, o czym należy pamiętać, mają jeszcze szansę na dostanie się do innej placówki.
- Burmistrz zobowiązany jest zaproponować rodzicom inne miejsce, w którym dziecko znajdzie opiekę. Mówimy tutaj o oddziałach przedszkolnych mieszczących się przy szkołach podstawowych. Taką propozycję od pana burmistrza na pewno otrzymają wszyscy rodzice - informuje Jan Daniłów dyr Zespołu Placówek Oświatowych w Gryficach.
Taką propozycję rodzice otrzymają po 5 czerwca, a więc wtedy kiedy ogłoszone zostaną ostateczne wyniki rekrutacji. To czy rodzice z niej skorzystają, będzie już zależało od nich samych.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia