Nie złożyłeś jeszcze PIT za 2017 rok? Masz coraz mniej czasu

Nieco ponad dwa tygodnie pozostały do rozliczenia się z fiskusem. W powiecie gryfickim jak dotąd swoje deklaracje złożyła już ponad połowa podatników. Tym którzy jeszcze tego nie zrobili przypominamy, że ostateczny termin rozliczenia mija 31 kwietnia br.

W tym roku Urząd skarbowy w Gryficach spodziewa się łącznie 23,5 tys. deklaracji za 2017 rok. Tych najbardziej popularnych, a więc PIT-37, prawie 20 tys. Te do 9 kwietnia br. złożyło już ponad 62% podatników. Niemal wszyscy zrobili to za pomocą e-Deklaracji.

Z wyliczeń Urzędu Skarbowego w Gryficach wynika, że jak dotąd w powiecie gryfickim złożono o 2,5 tys. deklaracji mniej niż w tym samym czasie w roku ubiegłym. Wzrosła za to liczba zeznań złożonych elektronicznie. Z tej formy rozliczenia skorzystało już o 28% więcej podatników składających PIT-37.

Jak informuje Urząd Skarbowy w Gryficach, elektroniczne zeznania najchętniej składają podatnicy z gminy Trzebiatów oraz Rewal. Najczęściej są to osoby w przedziale wiekowym 40 – 50 lat.

Im bliżej końca terminu składania zeznań podatkowych, tym chętniej rozliczamy się w formie papierowej. Dlatego też Urząd Skarbowy w Gryficach z myślą o tych podatnikach, którzy jeszcze tego nie zrobili, wydłuża godziny pracy urzędu. Tak będzie 26 i 27 kwietnia. W tych dniach urząd będzie pracował do godz. 17. Natomiast w poniedziałek 30 kwietnia Urząd Skarbowy czynny będzie do godz. 18.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia