Nielegalny rajd po rzece. Quadowcy niszczyli chronione gatunki ryb! [Film]

Quadowcy urządzili sobie rajd na rzece Lubieszowa. Ich wyczyny zostały nagrane przez przypadkowego mężczyznę, a całą sprawę zgłoszono na policję.

Uczestnicy quadowej „zabawy” pojawili się na będącej dopływem Regi rzece Lubieszowej w niedzielę 7 lipca br., około godz. 13. Mężczyźni w dwóch quadach i samochodzie typu buggy urządzili sobie rajd korytem rzeki przy moście na trasie Gryfice - Brojce.

Bezmyślni uczestnicy nielegalnego rajdu, dobrze się bawiąc, nie zważali na to, że jeżdżą na obszarze specjalnej ochrony siedlisk Natura 200 Dorzecze Regi, niszcząc przy okazji żyjące w niej chronione gatunki ryb i minogów.

Na szczęście poczynania rajdowców zauważył przypadkowy mężczyzna, który przegonił kierowców. - Akurat byłem na ścieżce edukacyjnej. W pewnym momencie usłyszałem ryk maszyn, a chwilę później na rzece pojawiły się quady i terenówka. Zacząłem krzyczeć, żeby stąd się wynosili i poskutkowało – relacjonuje nasz rozmówca.

O całym zdarzeniu mężczyzna powiadomił Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi, które we współpracy z Nadleśnictwem oraz PKS Gryfice pod koniec 2016 roku w ramach programu Społecznik wykonało ścieżkę edukacyjną i którą tego dnia zwiedzał mężczyzna. Sprawa nielegalnego rajdu została zgłoszona na policję. Ustalenie właścicieli pojazdów przez odpowiednie służby to tylko kwestia czasu.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia