Niepewność Wybrzeża, brojecki Wicher znów nie pojechał na mecz...

Jeden punkt udało się przywieść trzebiatowskiej Redze z trudnego terenu w Wolinie. Porażki w Dębnie doznało Wybrzeże Rewalskie Rewal co powoduje, że kwestia utrzymania w szczecińskiej „okręgówce” zespołu znad morza rozstrzygnie się w ostatniej serii gier. Po raz drugi na wyjazdowe spotkanie nie pojechali zawodnicy klubu z Brojc. Błękitni, Polonia i Sparta zainkasowały trzy punkty.

IV liga: nie zobaczyli goli kibice zgromadzeni w sobotnie popołudnie na stadionie w Wolinie, gdzie miejscowa Vineta podejmowała Intermarche Regę Trzebiatów. Mimo okazji z obu stron pojedynek zakończył się wynikiem 0:0. Wyniki 33 kolejki: Kluczevia Stargard – Iskra Białogard 5:1, Sokół Karlino – Gryf Kamień Pomorski 3:6, Sparta Węgorzyno – Ina Goleniów 3:0, Vineta Wolin – Intermarche Rega Trzebiatów 0:0, Rasel Dygowo – MKP Szczecinek 2:0, Osadnik Myślibórz – Bałtyk Koszalin 1:3, Olimp Gościno – Gryf Polanów 1:1, Hutnik Szczecin – Morzycko Moryń 2:5, Leśnik Manowo – Jeziorak Szczecin 3:1

Skrócona tabela po 33 kolejce: 1. Bałtyk 85 pkt. (pewny awans) (…) 7. Gryf Kamień Pom. 50 pkt., 8. Intermarche Rega 49 pkt. (,,,) zespoły zagrożone spadkiem: 15. Jeziorak 36 pkt., 16. Sparta Węgorzyno 34 pkt., 17. Iskra Białogard 30 pkt. (pewny spadek), 18. Osadnik 16 pkt. (pewny spadek)

Szczecińska Klasa Okręgowa: do końca o utrzymanie musi walczyć rewalskie Wybrzeże. W sobotę podopieczni trenera Tadeusza Piotrowskiego doznali porażki w Dębnie, jedynego gola w meczu gospodarze zdobyli w 58 minucie. Oznacza to, że w ostatniej serii gier Wybrzeże musi pokonać na własnym terenie Zorzę Dobrzany. Nie do końca jest pewne, że trzy punkty zapewnią rewalskiej drużynie utrzymanie gdyż przy spadku z IV ligi Osadnika Myślibórz i Sparty Węgorzyno teoretycznie zespoły z miejsc 13 i 14 również są zagrożone degradacją. W takim wypadku pierwszą bezpieczną jest pozycja 12 – aby się na niej znaleźć Wybrzeże ogrywając Zorzę musi także liczyć na to, że Mierzynianka Mierzyn nie wygra swojego meczu. Drugi raz na spotkanie wyjazdowe nie pojechali zawodnicy Wichra Brojce, tym razem trzy punkty bez walki zainkasowała Odra Chojna. W jakim kierunku zmierza klub z Brojc??? Wyniki 29 kolejki: Odra Chojna – Wicher Brojce 3:0 walkower, Dąb Dębno – Wybrzeże Rewalskie Rewal 1:0, Chemik Police – Błękit Pniewo 6:1, Zorza Dobrzany – Ogniwo Babinek 1:3, Błękitni II Stargard – Flota Świnoujście 6:1, Mierzynianka Mierzyn – Biali Sądów 1:1, Piast Chociwel – Stal Szczecin 2:1, Iskra Golczewo – Arkonia Szczecin 0:0

Skrócona tabela po 29 kolejce: 1. Chemik 83 pkt., 2. Błękitni II 66 pkt. (oba zespoły pewny awans) (…) zespoły zagrożone spadkiem: 11. Iskra Golczewo 34 pkt., 12. Mierzynianka 32 pkt., 13. Wybrzeże 31 pkt., 14. Arkonia 31 pkt., 15. Błękit 28 pkt., 16. Wicher 20 pkt. (pewny spadek)

Klasa Okręgowa Północna: zwycięstwo w prestiżowym spotkaniu odniosła Polonia Płoty, która ograła w Nowogardzie tamtejszego Pomorzanina. Do przerwy przyjezdni prowadzili dzięki bramce strzelonej w ostatnich sekundach przez Artura Nabrzewskiego. Po wznowieniu gry miejscowi doprowadzili do remisu lecz w 52 minucie drugiego gola dla Polonii zdobył Marek Wałęga. Nowogardzianie pięć minut później znów wyrównali ale podopieczni trenera Pawła Przybysławskiego potrzebowali zaledwie 180 sekund aby po raz trzeci w tym spotkaniu objąć prowadzenie którego tym razem nie oddali już do końcowego gwizdka arbitra. Autorem gola, który jak się ostatecznie okazało zapewnił gościom trzy punkty, był Maciej Podbiegło. Również komplet „oczek” zdobyli Błękitni, którzy na boisku w Trzygłowie okazali się lepsi od beniaminka z Dziwnowa. Strzelanie rozpoczął chwilę przed przerwą Adam Cymkiej, kolejne gole padły w ostatnim kwadransie gry – najpierw golkipera gości pokonali Bartłomiej Ułasiuk i Maciej Cymkiej, dziwnowianie odpowiedzieli golem na pięć minut przed końcem. Wynik spotkania na 4:1 ustalił w doliczonym czasie gry Bartłomiej Ułasiuk. Pięć bramek strzelili piłkarze gryfickiej Sparty w Ińsku, po pierwszych 45 minutach przyjezdni prowadzili skromnie 1:0 po celnym uderzeniu Macieja Rogowskiego. W drugiej połowie gryficzanie dorzucili do swojego dorobku jeszcze cztery gole, drugi raz bramkarza miejscowej Iny pokonał Maciej Rogowski, dublet zaliczył także Robert Pałka wykorzystując rzut karny oraz ustalając wynik meczu w doliczonym czasie, autorem jednego gola był Michał Drzewiecki. Miejscowi mogli zmniejszyć rozmiary porażki lecz przy stanie 0:4 nie wykorzystali rzutu karnego. Wyniki 29 kolejki: Ehrle Dobra Szczecińska – Odrzanka Radziszewo 11:0, Promień Mosty – Mewa Resko 2:3, Błękitni Trzygłów – Jantar Dziwnów 4:1, Sarmata Dobra – Orzeł Łoźnica 1:0, Iskierka Szczecin – Masovia Maszewo 6:0, KP Przecław – Światowid 63 Łobez 2:6, Pomorzanin Nowogard – Polonia Płoty 2:3, Ina Ińsko – Sparta Gryfice 0:5

Skrócona tabela po 29 kolejce: 1. Światowid 64 pkt., 2. Iskierka 64 pkt. (oba zespoły pewny awans), 3. Błękitni 53 pkt., 4. Polonia 50 pkt., 5. Pomorzanin 50 pkt., 6. Sparta 49 pkt. (…) pewny spadek: 14. Promień 21 pkt., 15. Sarmata 20 pkt., 16. Odrzanka 18 pkt.

A klasa grupa 1: wyniki 25 kolejki: Fala Międzyzdroje – Zalew Stepnica 6:4, Bałtyk Gostyń – Zieloni Wyszobór 8:1, Prawobrzeże Świnoujście – Znicz Wysoka Kamieńska 4:1, Pionier Żarnowo – Sowianka Sowno 2:1, Bizon Cerkwica – Korona Stuchowo 0:3, Jastrząb Łosośnica – Radowia Radowo Małe 1:0

Skrócona tabela po 25 kolejce: 1. Fala 60 pkt., 2 Prawobrzeże 58 pkt., 3. Korona 58 pkt., 4. Sowianka 49 pkt., 5. Bizon 31 pkt. (…) 10. Intermarche Rega II 24 pkt. (…) 13. Zieloni 6 pkt. (pewny spadek)