Nieznakowane radiowozy na drogach. Grupa SPEED ruszyła do akcji

Zachodniopomorski zespół „Speed” rozpoczyna dziś działania na drogach. Najbardziej doświadczeni policjanci wyposażeni w najnowsze radiowozy, mierniki prędkości z wizualizacją będą łapać piratów drogowych i przeciwdziałać agresywnym zachowaniom na drodze.

Prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i ich skutków. Nadmierna prędkość lub jej niedostosowanie do panujących warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku drogowego. Agresywne i niewłaściwe zachowania na drodze stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia kierujących, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związania z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości, ustępowaniem pierwszeństwa przejazdu, prawidłowym wyprzedzaniem oraz właściwym zachowaniem w obrębie przejść dla pieszych. Nieprzestrzeganie tych zasad generuje ogromną liczbę groźnych w skutkach wypadków drogowych, których efektem są zarówno ofiary śmiertelne, jak i duża liczba osób odnoszących ciężki obrażenia.

Decyzją Komendanta Głównego Policji od dziś we wszystkich województwach swoje działania rozpoczną zespoły „SPEED” mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze. Do zespołów powołano policjantów z największym doświadczeniem oraz skierowano najlepszy sprzęt w postaci najnowszych radiowozów wyposażonych w wideorejestrator, oraz mierników prędkości z wizualizacją. Sama nazwa wskazuje, jakie zadania głównie przed nimi postawiono.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia