Nowa karetka w powiecie gryfickim...

Do powiatu gryfickiego trafiła nowa karetka pogotowia typu P. Ambulans marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI kosztował ponad 620 tys. złotych i jest jednym z ośmiu, jakie zakupiła Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. 
 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego wzbogaciła się o osiem nowych ambulansów. Uroczyste przekazanie karetek do poszczególnych filii odbyło się dziś, (7 lutego) w siedzibie WSPR przy ulicy Mazowieckiej w Szczecinie. Jedna z nich, typu P – Podstawowego, trafiła do Gryfic, skąd lada dzień zostanie przekazana do filii w Niechorzu.

Zakupione ambulanse, to pojazdy marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI. Karetki wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt medyczny m.in. defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompa infuzyjna, nosze podbierające, deska ortopedyczna, krzesełko transportowe, program lokalizacji pojazdu oraz sprzęt teleinformatyczny do obsługi systemu SWD PRM. Koszt jednej karetki to ponad 620 tys. zł.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, regularnie wymienia swoją flotę. W 2016 roku nowy ambulans również Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI, ale typu S, trafił m.in. do Gryfic.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia