Nowe przedszkole w Gryficach. Wiemy, kiedy zostanie wybudowane.

Sześciooddziałowe przedszkole z placem zabaw powstanie na gryfickim osiedlu XXX-lecia. Zgodnie z planami inwestycja ma zostać ukończona z końcem czerwca przyszłego roku. Dwa miesiące później, placówka rozpocznie swoją działalność.

O budowie nowego przedszkola, mówiło się już od dłuższego czasu. Wczoraj na stronie BIP gryfickiego urzędu pojawiło się ogłoszenie o zamówieniu na roboty budowlane. Firmy chętne do wybudowania obiektu mogą zgłaszać swoje oferty do 30 maja br.

Nowe przedszkole ma stanąć przy ulicy Sportowej, tuż obok boiska i w miejscu, w którym przed laty znajdowała się tego typu placówka. Według planów w parterowym obiekcie przewiduje się 6 sal dla dzieci, tyle samo łazienek, magazynów oraz szatni obsługujących sale dla dzieci, a także pomieszczenia administracyjne, zaplecze kuchenne i techniczne. Sam teren przy przedszkolu także zostanie zagospodarowany m.in. powstanie tam plac zabaw i infrastruktura towarzysząca.

Nowe przedszkole ma zastąpić to mieszczące się przy ulicy Parkowej. Jego budowa ma zostać zakończona w czerwcu 2018 roku. Dwa miesiące później placówka ma rozpocząć swoją działalność. Koszt całej inwestycji wstępnie oszacowano na 2,6 mln złotych.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia