Noworoczny marsz z Pogorzelicy do Mrzeżyna

75 uczestników przemaszerowało plażą w V Noworocznym Nocnym Marszu Pogorzelica – Mrzeżyno. Na mecie na wszystkich czekało ognisko. Kilkoro śmiałków korzystając z okazji, weszło do Bałtyku, aby pomorsować.

Pięć lat temu PTTK Wagant z Trzebiatowa po raz pierwszy zorganizowało nocny marsz wzdłuż plaży. Wtedy, w wydarzeniu udział wzięło zaledwie kilka osób. Z każdym rokiem impreza stawała się coraz bardziej popularna. W ostatnim, piątym już marszu, który odbył się w minioną sobotę, na starcie zameldowało się 75 żądnych wyzwań ochotników. Śmiałkowie pokonali, ponad 14-kilometrowy odcinek plaży, z Mrzeżyna do Pogorzelicy.

- Z każdym rokiem jest nas więcej. I to nas bardzo cieszy. W tym roku bardzo ciężko się szło. Piasek, jak na tę porę roku, był grząski. Na szczęście, udało się. Wszyscy, którzy wystartowali, dotarli do mety. Pierwsi uczestnicy pojawili się na niej już po około 1 godz. i 40 min. W sumie pokonali ponad 14-kilometrowy odcinek plaży – informuje reporterkę SuperPortalu24 Marek Kwiatkowski prezes PTTK Wagant w Trzebiatowie.

Po zakończonym marszu, na plaży w Pogorzelicy, na wszystkich czekało ognisko i pieczone kiełbaski. Kilkoro śmiałków przy okazji zdecydowało się pomorsować.

Kolejny wspólny marsz wraz z PTTK Wagant już w niedzielę 28 stycznia br. Tym razem na odcinku Mrzeżyno – Dźwiżyno – Mrzeżyno.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia