Oliwia piątą zawodniczką Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

Czworo zawodników „Mokasyna” wzięło udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz Mistrzostwach Wielkopolski w biegach przełajowych.

W zawodach, które odbyły się 9 marca na terenach poznańskiego Hipodromu Wola, przyszło im zmagać się nie tylko z przeciwnikami, ale też z bardzo trudną trasą i momentami wręcz zimową aurą (porywisty wiatr, opady deszczu, deszczu ze śniegiem i gradu). Nasi przełajowcy dali sobie jednak radę. Najlepiej zaprezentowała się startująca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (Zachodniopomorskie i Wielkopolska) Oliwia Przybylak. W biegu na dystansie 2,5 kilometra uplasowała się na znakomitym 5 miejscu i wywalczyła pierwszy w tym roku punkt dla klubu do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

W biegu juniorów młodszych startujących w ramach Mistrzostw Wielkopolski na dystansie 3 kilometrów - 6 miejsce zajął Dawid Bałasz, natomiast Paweł Wiktorowicz uplasował się na miejscu 13. Dla obu był to udany start kontrolny przed Mistrzostwami Polski, które pod koniec miesiąca odbędą się w Olszynie (dolnośląskie). W biegu juniorek młodszych na dystansie 2 kilometrów dobrze zaprezentowała się także Joanna Bujarowicz, która na mecie była 21.

Gratulujemy wyników a przede wszystkim siły charakteru.