ORKIESTRA I PRZYJACIELE W NOWOROCZNYM KONCERCIE [DUŻO ZDJĘĆ]

To już trzeci raz jak gryficka orkiestra przywitała 2017 rok, Noworocznym Koncertem kolęd. Tym razem muzycy wraz z przyjaciółmi zagrali w Kapitolu.

Tradycyjnie z początkiem roku muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej spotkali się, aby zagrać Noworoczny Koncert. Po raz pierwszy blisko dwugodzinny występ miał miejsce w sali kinowej Kapitolu, a nie jak w latach ubiegłych, w kościele mariackim.
W tegorocznym kolędowaniu, podczas którego zabrzmiały najpiękniejsze kolędy, gryfickim muzykom towarzyszyli przyjaciele. Pięć młodych wokalistek Oliwia, Daria, Kasia, Adela oraz Sandra podbiły serca publiczności przepięknym głosem i równie pięknym wykonaniem kolęd. Łącznie zespół liczył aż 72 osoby. O odpowiednią oprawę koncertu zadbał Robert Erchardt.
Podczas koncertu publiczność, która po brzegi wypełniła całą salę kinową, wysłuchała 17 utworów. 15 z nich to kolędy w tym m.in. „Do szopy hej pasterze”, „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Gdy śliczna Panna”. Natomiast, podczas przerwy, za symboliczną kwotę, można było skosztować ciasta. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostały na organizację warsztatów muzycznych dla orkiestry.
Koncert był też okazją do podziękowania za pomoc i wsparcie, jakie gryficka orkiestra otrzymuje od władz Gryfic. Pod koniec 2016 roku muzycy otrzymali cztery instrumenty, w tym dwie tuby marszowe, saksofon oraz trąbkę, za co dziś podziękowali burmistrzowi oraz radzie, którą na scenie obok Andrzeja Szczygła reprezentowała wiceprzewodnicząca Beata Smoleńska.
Na zakończenie koncertu orkiestra zaprezentowała pierwszy akt opery „Upiór w Operze”, którego wszystkie cztery akty zaprezentuje podczas najbliższych mistrzostw.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia