Paweł Dobosz show w płotowskiej hali

W III kolejce Rega Arena Futsal Ligi rozegranej 28 grudnia dużego wyczynu dokonał zawodnik Gardominki Mechowo Paweł Dobosz. Jego zespół pokonał Rega Arena Team 9:4, a Paweł strzelił aż 8 bramek, tym samym umacniając się na pozycji lidera listy strzelców z 12 trafieniami na swoim koncie. W tej kolejce strzelono jak dotychczas, najwięcej bramek, bo aż 37. Sędziowie Krzysztof Pluciński i Marek Stefański pokazali tylko 2 żółte kartki.

W pierwszym spotkaniu Young Stars Polonia uległa Mewie Resko 3:6. Wynik spotkania rozstrzygnął się już do przerwy. Młodzi piłkarze z Reska zaaplikowali swoim rówieśnikom 5 bramek po 2 uderzeniach: Rośczaka oraz Wiktorowicza, Broniewskiego i Michalonka. Młodzi Poloniści bramki strzelali dopiero po przerwie: Ratajczyk, Bodzak i Tomczyk, na co goście odpowiedzieli jednym trafieniem Łokaja. W ten sposób Mewa z 6 punkami nadal zajmuje 3 miejsce w tabeli.

Następnie na parkiet wybiegły drużyny Zielonych i Pomorka. Tutaj również losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie spotkania, bo zawodnicy z Nowogardu zdobyli 6 bramek, nie tracąc żadnej. Na listę strzelców wpisali się: Wawrzyniak x 2, Litwin, Toruński i Batista. Po przerwie ambitnie grający zawodnicy z Wyszoboru strzelili 2 bramki po uderzeniach: Krystiana Sioły i Artura Wańcowicza, ale stracili 2 kolejne i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Pomorka 8:2. Trzecią bramkę dla Nowogardzian zdobył Dominik Wawrzyniak oraz swoją pierwszą w lidze – Mateusz Lasocki.

Trzeci mecz tego wieczora dostarczył najwięcej emocji publiczności zgromadzonej w hali Rega Arena, rozegrany pomiędzy Sowianką i Polonią. Do przerwy Polonia prowadziła 2:0 po strzałach Artura Lipińskiego. Również swoje sytuacje do zdobycia bramki mieli zawodnicy z Sowna, jednak ich uderzenia skutecznie bronił Marcin Buczkowski. W końcówce drugiej połowy w Sowiance nastąpiła zmiana na pozycji bramkarza, Piotra Ślęzaka zastąpił Kacper Skowyra. To właśnie Piotrek, grając już jako zawodnik, strzelił bramkę na 3:1. Po 2 minutach Ślęzak zdobył następną bramkę, skutecznie egzekwując przedłużony rzut karny za 5. przewinienie Polonistów. Także w ostatniej minucie meczu co chwilę był zatrzymywany zegar, ale Polonia dowiozła do końca korzystny wynik i zwyciężyła 3:2, tym samym utrzymując pozycję lidera rozgrywek.

Ostatni mecz pomiędzy Gardominką, a Rega Arena Team był popisem umiejętności strzeleckich Pawła Dobosza. Zawodnik ten strzelił 8 bramek z rzędu dla swojej drużyny. Dziewiąte trafienie dla mechowian padło po strzale Damiana Łażewskiego. Zawodnicy Rega Arena Team strzelili w tym meczu 4 bramki. Na listę strzelców wpisali się: Kwiatkowski, Leder i bracia Siedleccy, ale nie wystarczyło to do zdobycia, chociażby 1 punktu. Także Gardominka wygrała ten mecz 9:4 i ma już na swoim koncie 6 punktów. Rega Arena Team natomiast z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje ostatnie miejsce w tabeli naszej ligi.