Pewne zwycięstwa Regi i Wybrzeża. Polonia nie sprostała wiceliderowi

Zespoły Wybrzeża Rewalskiego Rewal i Intermarche Regi Trzebiatów strzeliły rywalom po cztery gole i dopisały kolejne trzy punkty do swojego dorobku. Remis zanotowali Błękitni Trzygłów, w Gryficach brojecki Wicher rozstrzelał Spartę. Wysokiej porażki w meczu z wiceliderem doznała Polonia Płoty.

Od szybkiego prowadzenia gospodarzy rozpoczął się pojedynek Szczecińskiej Klasy Okręgowej w Niechorzu, gdzie Wybrzeże podejmowało Zorzę Dobrzany. Już w 9 minucie gola zdobył Kamil Kocieniewski. Jeszcze w pierwszej połowie klasycznym hat-trickiem popisał się Marcin Pietrzak i miejscowi pewnie prowadzili 4:0. W drugiej odsłonie Wybrzeże nieco spuściło z tonu i nie zdobyło już żadnej bramki, gości stać było na honorowe trafienie z rzutu karnego. Identycznym rezultatem zakończył się pojedynek Intermarche Regi Trzebiatów z bezpośrednim rywalem w walce o awans do IV ligi, drużyną Błękitnych II Stargard. Strzelanie w Trzebiatowie rozpoczął Jarosław Jarecki, na 2:0 podwyższył Patryk Łapa i takim rezultatem zakończyła się pierwsza część gry. Po zmianie stron trzeciego gola dla Regi strzelił Igor Duńczak, przyjezdni odpowiedzieli, jak się później okazało, jedynym trafieniem. Dzieła zniszczenia stargardzian dokonał Duńczak ustalając wynik na 4:1. W Moryniu wicelider podejmował Polonię Płoty. Piłkarze Morzycka już po 45 minutach prowadzili 4:0, a na kwadrans przed końcem po raz piąty trafili do bramki przyjezdnych. Honor Polonii uratował w końcówce Patryk Wasiak ustalając wynik meczu na 5:1.

Wyniki 24 kolejki: Czarni Lubanowo – Arkonia Szczecin 1:3, Wybrzeże Rewalskie Rewal – Zorza Dobrzany 4:1, Stal Szczecin – Ina Ińsko 0:0, Morzycko Moryń – Polonia Płoty 5:1, Błękit Pniewo – Iskra Golczewo 4:1, Mierzynianka Mierzyn – Piast Karsko 3:2, Intermarche Rega Trzebiatów – Błękitni II Stargard 4:1, Odra Chojna – Chemik Police 0:1.

Tabela: 1. Intermarche Rega 59 pkt., 2. Morzycko 58 pkt., 3. Chemik 55 pkt., 4. Błękitni II 52 pkt. (…) 7. Wybrzeże 33 pkt. (…) 15. Polonia 18 pkt., 16. Czarni 16 pkt.

Wysokim zwycięstwem Wichra Brojce zakończył się derbowy mecz w Gryficach. Podopieczni trenera Józefa Andrzejewskiego po trafieniach Arkadiusza Szustka, Marcina Kocura, Przemysława Szustka i Jakuba Pierścionka pokonali miejscową Spartę aż 4:0. O tym meczu obszerniej pisaliśmy we wcześniejszym artykule: http://www.superportal24.pl/wicher-rzadzil-przy-sportowej-zdjecia-z-meczu/2718 . Remisem zakończył się mecz w Tanowie, gdzie Tanowia rywalizowała z Błękitnymi Trzygłów. Miejscowi objęli prowadzenie w 20 minucie, chwilę później wyrównał Bartłomiej Ułasiuk. W 63 minucie prowadzenie przyjezdnym dał Maciej Cymkiej, lecz zaledwie 60 sekund później znów był remis. Nie minęła kolejna minuta a goście znów prowadzili po trafieniu Bartłomieja Ułasiuka. Gospodarzom udało się jednak doprowadzić do wyrównania i spotkanie zakończyło się podziałem punktów, remisem 3:3.

Wyniki 24 kolejki: Ehrle Dobra Szczecińska – Promień Mosty 2:2, Tanowia Tanowo – Błękitni Trzygłów 3:3, Iskierka Szczecin – Pomorzanin Krąpiel 11:1, Flota Świnoujście – Mewa Resko 1:0, Sarmata Dobra – Masovia Maszewo 1:2, Pomorzanin Nowogard – Odrzanka Radziszewo 1:0, Sparta Gryfice – Wicher Brojce 0:4, Zootechnik Kołbacz – Orzeł Łożnica 1:0.

Tabela: 1. Flota 65 pkt., 2. Wicher 58 pkt., 3. Mewa 51 pkt., 4. Masovia 50 pkt., 5. Promień 41 pkt., 6. Sparta 40 pkt., 7 Błękitni 39 pkt. (…) 15. Pomorzanin Krąpiel 14 pkt., 16. Zootechnik 14 pkt.

A klasa grupa 1: wyniki 20 kolejki: Fala Międzyzdroje – Zieloni Wyszobór 3:0, Radowia Radowo Małe – Pionier Żarnowo 5:3, Sowianka Sowno – Znicz Wysoka Kamieńska 7:0, Bałtyk Gostyń – Jastrząb Łosośnica 2:4, Prawobrzeże Świnoujście – Jantar Dziwnów 1:4, Intermarche Rega II Trzebiatów – Korona Stuchowo 5:1.

Tabela: 1. Jantar 54 pkt., 2. Prawobrzeże 42 pkt., 3. Sowianka 38 pkt. (…) 8. Intermarche Rega II 22 pkt. (…) 10. Bizon Cerkwica 21 pkt., 11. Jastrząb 17 pkt., 12. Zieloni 6 pkt., 13. Znicz 6 pkt., 14. Bałtyk Międzywodzie (wycofał się po rundzie jesiennej)

B klasa grupa 1, wyniki 14 kolejki: Orzeł Mrzeżyno – Lotnik Czarne 3:2, Błękitni II Trzygłów – Światowid Łobez 1:1, Iskra II Golczewo – Światowid 63 II Łobez 0:2, Orzeł Prusinowo – Gardominka Mechowo 3:0.

Tabela: 1. Światowid 37 pkt. (…) 4. Orzeł Mrzeżyno 19 pkt., 5. Błękitni II 17 pkt. (…) 7. Lotnik 15 pkt., 8. Orzeł Prusinowo 9 pkt., 9. Gardominka 4 pkt.