Pies z czipem – pies bezpieczny

Elektroniczne znakowanie psów to jeden ze sposobów zapobiegania bezdomności zwierząt. Pozwala także na szybkie ustalenie bądź odnalezienie właściciela. Zalet takiego postępowania jest wiele, o czym przekonywać będą przedstawiciele Fundacji Psi Los i Bazy Danych Safe-Animal podczas akcji bezpłatnego znakowania czworonogów mikroczipem, która odbędzie się 14 października w Trzebiatowie.

Zanim podejmiecie decyzję o zaczipowaniu swojego pupila, powinniście dowiedzieć się kilku rzeczy. Elektroniczne znakowanie psów oznacza wszczepienie zwierzęciu miniaturowego układu elektronicznego. Za czipowaniem przemawia szereg korzyści: oznakowane zwierzę można w łatwy sposób zlokalizować, gdy zagubi się np. podczas spaceru. Dzięki czipowi ustala się właściciela i zguba szybko wraca do swojego domu. Ponadto, to jedna z metod przeciwdziałania bezdomności wśród zwierząt.

Zabieg wszczepienia mikroprocesora jest niemalże bezbolesny, a ulubieniec domu reaguje na niego jak na zwykły zastrzyk. Urządzenie to jest wielkości ziarenka ryżu, dlatego w ogóle nie przeszkadza zwierzakowi, nie powodując także jakichkolwiek reakcji alergicznych. Jeżeli chodzi o lokalizację czipa – wprowadza się go podskórnie w szyję lub między łopatki futrzaka. Mikroprocesor z indywidualnym numerem działa nawet kilkadziesiąt lat, więc zabieg ten wykonuje się tylko raz w życiu zwierzęcia. Warto wiedzieć także, że elektroniczne oznakowanie jest niezbędne przy podróżowaniu ze zwierzęciem po krajach Unii Europejskiej.

W sobotę, 14 października będziecie mieli okazję bezpłatnie zaczipować swojego przyjaciela. Na placu przy Ratuszu Miejskim w Trzebiatowie spotkają się z Wami przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Fundacji PSI LOS i Bazy Danych SAFE-ANIMAL. Wielkie czipowanie potrwa od 13.00 do 16.00.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia