Piłkarze i siatkarki rywalizowali o Puchar Dyrektora LOMS 

Zawody odbyły się w ramach III Turnieju o Puchar Dyrektora Liceum Mistrzostwa Sportowego w Gryficach. Udział w nich wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych.

Zmagania piłkarskie chłopców i siatkarskie dziewcząt dla uczniów szkół gimnazjalnych odbyły się na Orliku przy Gimnazjum nr 2 w Gryficach oraz w Gryf Arenie. Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 10.00, a otworzył je Stanisław Stolz dyr. Gryfickiego „Miłosza”.

Na pierwszym obiekcie do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny reprezentujące gimnazjum w Świerznie i nr 1 w Gryficach oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Gryfice. Turniej rozegrano w systemie „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjną okazała się drużyna ze Świerzna, która pokonała wszystkich rywali.

SP 3 - Gimnazjum nr 1 3:2
Gimnazjum Świerzno - Gimnazjum nr 1 6:6
Gimnazjum Świerzno - SP 3 6:3

Klasyfikacja końcowa Turnieju:
1. Gimnazjum Świerzno
2. Szkoła Podstawowa nr 3 Gryfice
3. Gimnazjum Nr 1 Gryfice

Równolegle, w hali Gryf Arena odbywał się turniej siatkarski, w którym wystartowało 7 drużyn z gimnazjów nr 1 i nr 2 Gryfice, gimnazjum z Trzebiatowa oraz Szkoły Podstawowej nr 3 Gryfice. W tym turnieju faworytkami były dziewczęta na co dzień trenujące w GTS „Plas” Gryfice, a uczące się w gryfickich gimnazjach. Zgodnie z przewidywaniami w finale spotkały się siatkarki z Gimnazjum nr 1 (1) i Gimnazjum nr 2 (1). Wygrały, po emocjonującym pojedynku dziewczęta z Gimnazjum nr 1 (1) 2:0.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Gimnazjum nr 1(1)
2. Gimnazjum nr 2(1)
3. Gimnazjum nr 2(2)
4. Szkoła Podstawowa nr 3 Gryfice(1)
5. Gimnazjum Trzebiatów
6. Szkoła Podstawowa nr 3 Gryfice(4)
7. Szkoła Podstawowa nr 3 Gryfice (3)

Podczas zakończenia turniejów Dyrektor Liceum Mistrzostwa Sportowego w Gryficach wręczył młodym piłkarzom i siatkarkom atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZSP im. Czesława Miłosza.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia