Pobiegli po raz czwarty. Kolejna edycja Gryfickiej Dziesiątki za nami (ZDJĘCIA)

Dokładnie dwustu siedemdziesięciu trzech amatorów zdrowego wypoczynku w niedzielne południe pokonało metę biegu głównego IV edycji Gryfickiej Dziesiątki. Zwycięzcą został 31-letni szczecinianin Paweł Związek. Najlepszą spośród Pań okazała się, pochodząca również ze Szczecina, Monika Andrzejczak.

Zanim rozpoczął się bieg główny wszyscy chętni, którzy nie byli gotowi zmierzyć się z dziesięciokilometrową trasą, mogli sprawdzić swoje możliwości w biegu na 4 kilometry oraz w kategorii Nordic Walking. Dystans 4 kilometrów jako pierwszy pokonał 15-letni Krystian Wałęga z Gryfic – najszybszą uczestniczką była trzynastoletnia Zosia Bątkiewicz reprezentująca klub „Mokasyn Płoty”. W kategorii Nordic Walking pierwszy linię mety przekroczył Pan Włodzimierz Głowacki, który na świat przyszedł w roku 1938 i był najstarszym uczestnikiem tegorocznej edycji Gryfickiej Dziesiątki. Punktualnie o godzinie 11:00 w trasę wyruszyli uczestnicy biegu głównego. Po nieco ponad półgodzinnym oczekiwaniu poznaliśmy zwycięzcę czwartej Gryfickiej Dziesiątki – 35 minut i 11 sekund na pokonanie trasy potrzebował Paweł Związek reprezentujący stowarzyszenie „Wieczorne Bieganie w Szczecinie”. Jako drugi bieg ukończył Marcin Sajek z klubu „Mokasyn Płoty” a tuż za nim linię mety przekroczył Grzegorz Terlikowski z Zieleniewa. Jako czwarta bieg ukończyła Monika Andrzejczak ze Szczecina, która tym samym okazała się najlepszą uczestniczką biegu głównego. Szczegółowe wyniki dostępne są pod adresem: http://www.sport-time.com.pl/competitions_files/results/gryficka-10%20wyniki%202017.pdf . Organizatorami IV Gryfickiej Dziesiątki byli: Przychodnia Lekarzy Rodzinnych „Wysoczańscy”, Sport-time Łukasz Przybysz oraz stowarzyszenie RunGryf Gryfice, współorganizatorem Klub Sportowy Chrobry Gryfice. Jak co roku imprezę patronatem objęło Nadleśnictwo Gryfice.