Półfinał Pucharu Polski nie dla trzebiatowian...

Na trzebiatowskim stadionie w spotkaniu ćwierćfinałowym rozgrywek o Puchar Polski ZZPN mierzyły się dwa zespoły rywalizujące na co dzień w rozgrywkach IV ligi, Intermarche Rega i Ina Goleniów. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych w której lepsi okazali się goleniowianie.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla gospodarzy, którzy już w 5 minucie objęli prowadzenie kiedy to golkipera Iny pokonał Igor Duńczak. Szczęście podopiecznych trenera Kamila Twarzyńskiego trwało zaledwie trzy minuty – goście odpowiedzieli golem wyrównującym autorstwa Filipa Kominka. Remis 1:1 utrzymywał się aż do 51 minuty kiedy to ponownie prowadzenie dał miejscowym Igor Duńczak. Goleniowianie w niespełna sześć minut zdołali jednak dwukrotnie wbić futbolówkę do bramki Regi, dwa razy uczynił to Damian Banachewicz i wynik brzmiał 2:3. Gdy wydawało się, że do półfinału awansują piłkarze Iny w doliczonym czasie gry swojego trzeciego gola strzelił Igor Duńczak i emocje w Trzebiatowie przedłużyły się o dogrywkę. W niej po raz kolejny Sylwestra Gładysza pokonał Damian Banachewicz lecz gospodarze zdołali wyrównać za sprawą celnego uderzenia Jarosława Jareckiego. Po półgodzinnej dogrywce mieliśmy remis 4:4 co sprawiło, że o tym kto awansuje do dalszej fazy rozgrywek decydować miała seria jedenastek. W niej lepsi okazali się goście, którzy zwyciężyli 3:1. W innych meczach ćwierćfinałowych Bałtyk Koszalin po konkursie rzutów karnych pokonał rezerwy szczecińskiej Pogoni (po dogrywce był remis 2:2), Sokół Karlino przegrał ze Świtem Szczecin 0:2 zaś Kotwica Kołobrzeg rozbiła drużynę Gryfa Polanów 6:0.

1/4 finału Pucharu Polski ZZPN: INTERMARCHE REGA TRZEBIATÓW – INA GOLENIÓW 4:4, karne 1:3

Bramki: 1:0 Igor Duńczak 5', 1:1 Filip Kominek 8', 2:1 Igor Duńczak 51', 2:2 Damian Banachewicz 55', 2:3 Damian Banachewicz 57', 3:3 Igor Duńczak 90'+3', 3:4 Damian Banachewicz 109', 4:4 Jarosław Jarecki 111'

Żółte kartki: Jarosław Jarecki 29', Seweryn Zelmachowicz 93', Igor Duńczak 94', Sylwester Gładysz 109', Mariusz Kurczak 114', Szymon Kurczak 119' – Rega

Intermarche Rega: Sylwester Gładysz – Piotr Krzykowski, Dawid Przygoda (79' Daniel Kocur), Szymon Kurczak, Jarosław Jarecki, Mateusz Przygoda, Mariusz Kurczak, Igor Duńczak, Michał Kulczycki (67' Damian Kowalczyk), Seweryn Zelmachowicz, Marcin Muzyczuk