Policjant po pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz, wracając po służbie nocnej, zauważył jadący całą szerokością drogi samochód. Mając podejrzenia, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu, zatrzymał pojazd. Badanie alkomatem wykazało u prowadzącego 77-latka ponad 2 promile alkoholu.

Sytuacja rozegrała się w noworoczny poniedziałek, na jednej z dróg w powiecie kołobrzeskim. Wracający po nocnej służbie swoim prywatnym samochodem policjant Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Trzebiatowie zauważył jadący przed nim samochód osobowy marki Renault. Pojazd poruszał się całą szerokością drogi.

Funkcjonariusz nabrał podejrzenia, że kierowca Renault może być pijany. Przystąpił do działania i umiejętnie manewrując swoim pojazdem, zatrzymał samochód.

- Podczas rozmowy i prób rozpytania się kierowcy na okoliczność jego niebezpiecznego zachowania się na drodze, funkcjonariusz wyczuł od 77-letniego mieszkańca powiatu kołobrzeskiego woń alkoholu z ust – informuje oficer prasowy KPP w Gryficach podkom. Zbigniew Frąckiewicz. - Nietrzeźwy kierowca próbował podjąć próby ucieczki z pojazdu, jednak został obezwładniony i przekazany policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, a następnie zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

77-latkowi za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia i wysokie kary finansowe. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia