Polonia ograła lidera, trzecia z rzędu porażka Regi

Na czwartoligowym froncie trzeciej porażki w ciągu tygodnia doznali piłkarze Intermarche Regi Trzebiatów. W szczecińskiej „okręgówce” również wyższość rywali musiały uznać drużyny z Brojc i Rewala – przed Wybrzeżem walka o utrzymanie na które coraz mniejsze szanse ma Wicher. W północnej grupie klasy okręgowej lepsza od lidera ze Szczecina okazała się płotowska Polonia, trzy punkty zdobyły również zespoły z Gryfic i Trzygłowa. Zakończył się sezon 2017/2018 dla drużyn grających w B klasie, gdzie rozgrywki zdominował Orzeł Prusinowo.

IV liga: piłkarze Intermarche Regi Trzebiatów nie mogą zaliczyć ubiegłego tygodnia do udanych. W trzech meczach doznali oni porażek tracąc przy tym aż osiemnaście bramek strzelając tylko cztery. W minioną sobotę trzebiatowianie rywalizowali na szczecińskim Osiedlu Kasztanowym z tamtejszym Jeziorakiem. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa goli nie przyniesie w 40 minucie Sylwestra Gładysza pokonał Dawid Kapczyński a kilka chwil później, już w doliczonym czasie gry pierwszej części meczu, golkiper Regi musiał wyciągać futbolówkę z siatki po raz drugi po celnym uderzeniu Patryka Gawińskiego. Zaledwie cztery minuty po przerwie było już 3:0 a kolejną bramkę dla miejscowych strzelił Jan Skuratowski. Trzebiatowianie odpowiedzieli po godzinie gry trafieniem autorstwa Jarosława Jareckiego lecz ostatnie słowo należało do miejscowych – wynik spotkania na 4:1 ustalił Dawid Kapczyński wykorzystując rzut karny w doliczonym czasie gry. Wyniki 29 kolejki: Rasel Dygowo – Bałtyk Koszalin 2:1, Vineta Wolin – MKP Szczecinek 1:2, Gryf Kamień Pomorski – Morzycko Moryń 2:2, Sparta Węgorzyno – Kluczevia Stargard 2:4, Jeziorak Szczecin – Intermarche Rega Trzebiatów 4:1, Leśnik Manowo – Ina Goleniów 0:0, Olimp Gościno – Osadnik Myślibórz 4:0, Hutnik Szczecin – Iskra Białogard 1:0, Sokół Karlino – Gryf Polanów 0:2

Skrócona tabela po 29 kolejce: 1. Bałtyk 73 pkt. (pewny awans), 2. Morzycko 56 pkt. (…) 5. Vineta 46 pkt., 6. Intermarche Rega 44 pkt. (…) 10. Gryf Kamień Pom. 41 pkt. (…) 16. Sparta Węgorzyno 28 pkt., 17. Iskra Białogard 27 pkt., 18. Osadnik 9 pkt.

Szczecińska Klasa Okręgowa: Wicher Brojce jest „jedną nogą” w niższej klasie okręgowej. W meczu o „sześć punktów” brojczanie ulegli na boisku w Trzebiatowie przedostatniej w tabeli drużynie Dębu Dębno. Zaczęło się fantastycznie dla Wichra, który po trafieniach Jacka Chołysa i Marcina Kocura po upływie nieco ponad 20 minut gry prowadził 2:0. Dziesięć minut później był już jednak remis 2:2 a siedem minut po rozpoczęciu drugiej odsłony goście wyszli na prowadzenie. Do remisu 3:3 doprowadził Oskar Marcinkowski w 63 minucie lecz kilka chwil później niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował Vladyslav Dorosh i zrobiło się 3:4. Przyjezdni dobili brojczan na kwadrans przed końcem meczu strzelając piątego gola. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki a na tą chwilę drużyna z Brojc do pierwszego na tą chwilę bezpiecznego trzynastego miejsca traci aż osiem punktów. Wspomnianą lokatę zajmuje Wybrzeże Rewalskie Rewal, które również przegrało spotkanie na swoim terenie. W pierwszej części rywalizacji drużyny znad morza z Błękitem Pniewo gole nie padły lecz po zmianie stron było ich aż siedem. Strzelanie rozpoczęli goście, którzy w 63 minucie prowadzili różnicą dwóch trafień. Na kwadrans przed końcem było już 0:3, chwilę potem gola dającego promyk nadziei miejscowym strzelił Marcin Bodnar lecz zespół spod Gryfina błyskawicznie odpowiedział czwartą bramką. W samej końcówce obie drużyny strzeliły jeszcze po jednym golu – najpierw dla Wybrzeża trafił Dawid Kujawski a następnie goście ustalili wynik na 2:5. Wyniki 26 kolejki: Stal Szczecin – Biali Sądów 0:1, Wybrzeże Rewalskie Rewal – Błękit Pniewo 2:5, Piast Chociwel – Błękitni II Stargard 1:7, Wicher Brojce – Dąb Dębno 3:5, Ogniwo Babinek – Chemik Police 1:8, Arkonia Szczecin – Zorza Dobrzany 1:1, Iskra Golczewo – Odra Chojna 2:2, Flota Świnoujście – Mierzynianka Mierzyn 2:1

Skrócona tabela po 26 kolejce: 1. Chemik 74 pkt. (pewny awans), 2. Błękitni II 57 pkt., 3. Flota 48 pkt. (…) 13. Wybrzeże 28 pkt., 14. Iskra Golczewo 27 pkt., 15. Dąb Dębno 26 pkt., 16. Wicher 20 pkt.

Klasa Okręgowa Północna: mecz Polonii Płoty z liderem, Iskierką Szczecin, emocje przyniósł dopiero w drugiej połowie. W ciągu siedmiu minut gospodarze dwukrotnie pokonali bramkarza gości – autorami goli byli Mariusz Stachowiak i Eryk Leder. Przyjezdni odpowiedzieli trafieniem kontaktowym, lecz na 3:1 podwyższył Robert Stachowiak. Na dwadzieścia minut przed końcem szczecinianie po raz drugi złapali kontakt z Polonią zdobywając bramkę lecz miejscowi nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa. Siedem goli padło na boisku w Trzygłowie, gdzie Błękitni podejmowali Inę Ińsko. Pierwsi bramkę zdobyli goście lecz chwilę później wyrównał Adam Cymkiej. Jeszcze przed przerwą swoje trafienia dołożyli Bartłomiej Cymkiej i Jakub Gnat. W drugiej połowie Ina strzeliła bramkę kontaktową lecz kilka minut później czwartego gola dorzucił Maciej Cymkiej. Na trzy minuty przed upływem podstawowego czasu gry zrobiło się 4:3 lecz goście nie byli w stanie doprowadzić do remisu. W Gryficach miejscowa Sparta, nie bez problemów, pokonała outsidera z Dobrej. W pierwszej części gry z boiska wiało nudą, po zmianie stron prowadzenie gryficzanom dał Tomasz Wlaźlak. Potem do głosu doszli przyjezdni, którzy zdobyli dwa przedniej urody gole i prowadzili 2:1. Miejscowi jednak szybko się otrząsnęli i dzięki bramkom Macieja Szwecha i Roberta Pałki zwyciężyli 3:2. Wyniki 26 kolejki: Sparta Gryfice – Sarmata Dobra 3:2, Jantar Dziwnów – Ehrle Dobra Szczecińska 1:3, Mewa Resko – Masovia Maszewo 7:2, Orzeł Łożnica – Światowid 63 Łobez 0:3, Promień Mosty – Pomorzanin Nowogard 3:4, Błękitni Trzygłów – Ina Ińsko 4:3, Polonia Płoty – Iskierka Szczecin 3:2, Odrzanka Radziszewo – KP Przecław 0:0

Skrócona tabela po 26 kolejce: 1. Iskierka 58 pkt., 2. Światowid 54 pkt., 3. Pomorzanin 47 pkt., 4. Mewa 45 pkt., 5. Błękitni 43 pkt., 6. Sparta 42 pkt., 7. Jantar 42 pkt., 8. Polonia 40 pkt. (…) 13. Promień 21 pkt., 14. Orzeł Łożnica 19 pkt., 15. Odrzanka 17 pkt., 16. Sarmata 15 pkt.

A klasa grupa 1: wyniki 22 kolejki: Zieloni Wyszobór – Sowianka Sowno 0:1, Korona Stuchowo – Intermarche Rega II Trzebiatów 3:0 walkower, Bałtyk Gostyń – Prawobrzeże Świnoujście 0:5, Zalew Stepnica – Pionier Żarnowo 6:2, Znicz Wysoka Kamieńska – Jastrząb Łosośnica 6:4, Bizon Cerkwica – Fala Międzyzdroje 0:4

Skrócona tabela po 22 kolejce: 1. Korona 55 pkt. (…) 4. Sowianka 43 pkt. (…) 9. Bizon 25 pkt., 10. Intermarche Rega II 24 pkt. (…) 13. Zieloni 3 pkt.

B klasa grupa 1: wyniki 14 kolejki: Orzeł Prusinowo – Gardominka Mechowo 3:0 walkower, Jantar II Dziwnów – Lotnik Czarne 1:1, Światowid 63 II Łobez – Orzeł Mrzeżyno 4:0

Tabela sezonu 2017/2018: 1. Orzeł Prusinowo 39 pkt. (awans do A klasy), 2. Jantar II 23 pkt., 3. Światowid 63 II 17 pkt., 4. Orzeł Mrzeżyno 14 pkt., 5. Prawobrzeże II 14 pkt., 6. Lotnik Czarne 10 pkt., 7. Gardominka 3 pkt.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!