Popłynęli z biegiem Regi

„Z biegiem Regi” to pierwsze wydarzenie z cyklu „Bezpieczni nad Regą”. To projekt, w ramach którego ZSP im. Z. Herberta z Trzebiatowa promować będzie bezpieczne zachowanie w sytuacjach kryzysowych. W piątkowe popołudnie młodzież wzięła udział w spływie kajakowym, po którym uczestniczyła w rozbudowanej części szkoleniowej.

Cykl „Bezpieczni nad Regą” to inicjatywa, w której uczniowie „Herberta” poprzez szereg działań adresowanych do trzebiatowskich szkół, przedszkoli, a także mieszkańców miasta i gminy Trzebiatów (ze szczególnym uwzględnieniem rodziców, młodych matek, środowisk wiejskich i osób starszych) promować będą bezpieczne zachowanie w sytuacjach, określanych jako kryzysowe. Uświadamianie odbywało będzie się za pomocą warsztatów, pokazów, spotkań i pozorowania sytuacji zagrożenia. Pierwszą odsłoną szkoleń było piątkowe wydarzenie pod hasłem „Z biegiem Regi”.

Młodzież z ZSP im. Z. Herberta, w towarzystwie uczniów z gminnych szkół podstawowych i gimnazjalnych spotkali się w przystani kajakowej w Trzebiatowie. Wszystko zaczęło się od spływu kajakowego, po którym odbył się pokaz ratowania osoby tonącej, poprowadzony przez zespół ratowników medycznych RESCUE TEAM Piotra Worwy. Kolejne przystanki przygotowane zostały przez Ochotniczą Straż Pożarną z Trzebiatowa i Państwową Straż Pożarną z Gryfic, gdzie strażacy opisywali zasady i techniki przeciwdziałania zagrożeniom powodziowym i pożarowym. Uczniowie uczyli się także, w jaki sposób gasić otwarty ogień gaśnicą i wodą, wypełniać worki piaskiem, budować wał przeciwpowodziowy oraz posługiwać się rzutką ratowniczą. Nie zabrakło także nauki gaszenia ognia z wozu strażackiego i napełniania wodą rękawa przeciwpowodziowego.

Kolejne stanowisko należało do policjantów z Komisariatu Policji w Trzebiatowie. Tam młodzież mogła na własnej skórze przekonać się, jak wygląda percepcja otaczającego świata z perspektywy osoby, która spożywała alkohol. Funkcjonariusze przygotowali alkogogle, w których uczniowie pokonywali slalom. Spotkanie zwieńczyło wspólne ognisko, pachnące pieczoną kiełbasą i tradycyjną grochówką.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia