Powstanie nowa przepławka…

Wkrótce przy jazie stałym na węźle wodnym w Gryficach powstanie nowa przepławka dla ryb. Koszt inwestycji to około 800 tys. złotych brutto. 

Obecnie Wody Polskie, a do końca ubiegłego roku Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych rozpoczęły właśnie przebudowę przepławki dla ryb. Koszt inwestycji, to około 800 tys. złotych brutto.
- Nowa przepławka powstanie w miejscu dotychczasowej, która pochodzi z lat 80. ubiegłego wieku. Ta, która powstanie umożliwi migrację ryb wzdłuż koryta rzeki – informuje Zbigniew Gliźniewicz ze Zlewni Rzeki Regi i Dziwny w Gryficach.

Budowa nowej przepławki potrwa trzy miesiące. Zadanie wykonuje firma HZBud z Zielonej Góry. – W tym momencie przygotowujemy się do pracy. Te rozpoczniemy w przyszłym tygodniu. Zgodnie z umową, budowę powinniśmy skończyć z końcem marca br. Liczymy na to, że tak będzie, choć stan wody w rzece jest bardzo wysoki – informuje kierownik budowy Wojciech Poręba.

Zadanie realizowane jest w ramach programu Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie: "Budowa niebieskiego korytarza ekologicznego wzdłuż doliny rzeki Regi i jej dopływów - Budowa przepławek dla ryb w ramach realizowanego programu LIFE+ Budowa przepławki dla ryb Rega Gryfice".

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia