Pożar w budynku wielorodzinnym. W zajętym przez ogień mieszkaniu przebywali lokatorzy

Do niebezpiecznego pożaru doszło przed godz. 15. w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego. W chwili wybuchu pożaru w lokalu znajdowały się niepełnosprawne osoby. 

Do zdarzenia doszło w miejscowości Wyszobór (gm. Płoty). Pożar wybuchł w mieszkaniu na parterze wielorodzinnego bloku. Strażacy, którzy przybyli na miejsce w zajętym przez ogień mieszkaniu znaleźli dwie niepełnosprawne osoby. Mieszkańcy pozostałych mieszkań, jeszcze przed przyjazdem służb, na własną rękę opuścili swoje domy.

- W akcji ratowniczej udział brały cztery zastępy z PSP Gryfice i jeden zastęp z OSP Płoty. Pożar udało się stosunkowo szybko ugasić. Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną pożaru – informuje reporterkę SuperPortalu24 Jakub Michałowski rzecznik prasowy PSP Gryfice.

W mieszkaniu, w którym doszło do pożaru, ogień doszczętnie pochłonął kuchnię i jeden z trzech pokoi. Pozostałe dwa, dzięki szybkiej akcji strażaków udało się uratować. 

Lokatorzy spalonego mieszkania zostali przewiezieni do szpitala. Tam poddani zostaną badaniom. Nie wiadomo jeszcze, czy dziś opuszczą szpital. O tym zadecydują lekarze. Na razie do swojego domu nie powrócą. Decyzją burmistrza, do czasu wyremontowania spalonego mieszkania, gmina zapewni im lokal zastępczy.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia