Pracowita końcówka ferii…

W ramach projektu „Nowe kwalifikacje i umiejętności – gwarancją sukcesu edukacji w Powiecie Gryfickim”, uczniowie płotowskiego „Witosa” uczestniczyli w kursie kelnerskim.

Kurs, który odbył się w ostatnich dniach ferii przeprowadzony został przez firmę Coctailshow z Gdańska. Odbywające się w ramach projektu szkolenie skierowane było do młodzieży kształcącej się w szkołach zawodowych powiatu gryfickiego. Jego celem było zapoznanie się z charakterystyką pracy kelnera oraz przygotowaniem do samodzielnej pracy w restauracji.

W czasie kursu młodzież nauczyła się pracy z różnymi rodzajami serwisu kelnerskiego, obsługi gościa przy stole oraz podstawami wiedzy sommelierskiej. Poza teoretycznymi podstawami uczniowie odbyli wiele ćwiczeń, związanych z różnymi metodami stosowania bielizny stołowej, sztućców, szkła oraz zastawy stołowej. W ramach projektu uczniowie odbędą miesięczne staże zawodowe oraz skorzystają z wycieczki zawodoznawczej. Już w marcu odbędzie się kolejny kurs, tym razem obsługi kasy fiskalnej.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia