Przeciw przemocy – manifestacja na Placu Zwycięstwa w Gryficach

Dziś 14 lutego na Placu Zwycięstwa w Gryficach odbyła się manifestacja – „taneczny protest” przeciwko przemocy.

Nazywam się Miliard (One Billion Rising Poland 2017) to międzynarodowa akcja organizowana 14 lutego na całym świecie- także i w Polsce od 2013 roku. Ten przeciwprzemocowy protest w formie tańca obecnie mocniej skupia się na problematyce wykorzystywania kobiet i jej ujawnianiu oraz zachęca do jeszcze większej międzynarodowej solidarności w domaganiu się położenia kresu wszystkim formom przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Tegorocznym tematem akcji jest gwałt na randce ale główni organizatorzy - Gryficki Dom Kultury, Policja i Miejski  Ośrodek Pomocy Społecznej nie skupiali się tylko na tej wiodącej tematyce – przemocy wśród nastolatków ale starali się przekazać możliwie szeroką  informację o formach wsparcia i pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie czy też swoim środowisku życiowym. Przygotowano w tym celu stoisko z materiałami informacyjnymi a przedstawiciele działających na terenie gminy i powiatu gryfickiego instytucji zajmujących się organizowaniem pomocy informowali o miejscach i sposobach w jakie można z tej pomocy i wsparcia  skorzystać.

W akcji „Nazywam się Miliard” uczestnicy wyrażają swój protest przeciwko przemocy poprzez taniec. W Gryficach w tanecznym proteście wzięły udział panie z Grupy Tanecznej Tarantule 35+ do których na zakończenie akcji dołączyli się również pozostali uczestnicy manifestacji.

Trudno byłoby powiedzieć o licznym udziale mieszkańców Gryfic ale przez Plac Zwycięstwa „przewinęło” się sporo osób co może oznaczać, że coraz więcej ludzi dostrzega problem przemocy nie tylko wobec kobiet ale także w rodzinie czy w środowisku społecznym i coraz częściej decydują się tej przemocy przeciwdziałać, dzięki m.in. takim jak dzisiejsza akcjom dowiadują się oni gdzie i jak szukać wsparcia i pomocy w licznych powołanych do tego instytucjach i organizacjach społecznych.   

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia