Przemarszem i happeningiem rozpoczęli ostatnią mobilność

„Okaż serce dla zwierząt”, „Chrońmy bioróżnorodność” czy „Miej serce, chroń zwierzęta” - z takimi transparentami przemaszerowała dziś ulicami miasta społeczność gryfickiego „Chrobrego” i ich goście. Przemarsz, który towarzyszył happeningowi na Placu Zwyciestwa, rozpoczął ostatnią mobilność w ramach programu Erasmus+. 

W Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Gryficach zainaugurowano dziś uroczystość rozpoczynającą ostatnią mobilność w ramach programu Erasmus+. Udział w niej wzięli partnerzy z Hiszpanii, Rumunii, Włoch oraz Turcji. Pierwszym punktem siedmiodniowej mobilności był happening pt. „Ostatnia szansa – zachowanie bioróżnorodności dla następnych pokoleń”.

- Ta mobilność zamyka nasz trzyletni projekt Erasmus+. Przez ten czas w ramach projektu, nasza młodzież wyjeżdżała dwukrotnie na wymianę do każdego państwa. Tam odbywały się zajęcia na uczelniach wyższych. Nasi uczniowie odwiedzali m.in. fermy wiatrakowe, elektrownie czy sortownie śmieci, a także brali udział w lekcjach dotyczących bioróżnorodności, przeprowadzali różne badania naukowe. Efektem tych działań będzie książka, która jest już przygotowywana – informuje Jolanta Folwarska dyr LO im. B. Chrobrego w Gryficach.

W ramach dzisiejszego wydarzenia gryficka młodzież z „Chrobrego” oraz zaproszeni goście, z przygotowanymi wcześniej transparentami, przeszli ulicami miasta. Skandując różne hasła, chcieli zwrócić uwagę na konieczność ochrony środowiska i odnawiania zagrożonych wyginięciem zwierząt oraz roślin. Na Placu Zwycięstwa, bo to tutaj odbył się happening, można było odwiedzić stoiska nawiązujące do poszczególnych państw biorących udział w projekcie. W każdym z nich można było skosztować charakterystycznych dla każdego kraju potraw i przysmaków. W ramach akcji młodzież z „Chrobrego” przygotowała także występy taneczne charakteryzujące partnerski kraj.

Po zakończeniu happeningu, goście z czterech partnerskich krajów, udali się z wizytą do Gdańska. Tam wezmą udział m.in. w wykładach na tamtejszym Uniwersytecie Gdańskim. Konferencja zamykająca trzyletni program Erasmus+ z udziałem uczniów liceum przy ulicy Wałowej odbędzie się już 20 kwietnia br.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia