Przez trzy tygodnie okradał sklep. Wszystko nagrała kamera

Przez kilka tygodni regularnie okradał jeden ze sklepów budowlanych. Jego łupem padły m.in. sekatory, nożyce do blachy i zestawy kluczy. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Za to, co zrobił, może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Prokuratura Rejonowa w Gryficach skierowała do Sądu Rejonowego w Gryficach akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu Markowi P., któremu zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w okresie od 19 sierpnia 2017 r. do dnia 9 września 2017 r. w jednym ze sklepów budowlanych na terenie Gryfic, działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru dokonywał kradzieży różnego rodzaju narzędzi, w tym m.in. nożyc do blachy, sekatorów, zestawów różnych kluczy w tym kluczy nasadowych, o łącznej wartości strat wynoszącej 4.933,72 zł, to jest o przestępstwo z art. 278 § 1 kk w zw. z art. 12 kk.

- Z ustaleń postępowania wynika, że podejrzany Marek P. przez okres trzech tygodni systematycznie dokonywał kradzieży na szkodę jednego ze sklepów budowlanych w Gryficach. W sumie w wyniku tego procederu podejrzany ukradł przedmioty o łącznej wartości blisko pięciu tysięcy złotych. Jego działanie zostało utrwalone na nagraniach z kamer monitoringu znajdujących się w sklepie – informuje Joanna Biranowska-Sochalska rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Po ustaleniu tożsamości sprawy, mężczyzna ten został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Środek ten był stosowany również w dniu skierowania aktu oskarżenia.

Marek P. przyznał się do zarzucanych mu czynów. To nie pierwszy raz, kiedy mężczyzna dopuścił się złamania prawa. W przeszłości był już karany sądownie. Za to, co zrobił, grozi mu od 3 do 5 lat więzienia.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia