Przy wojewódzkiej 109 trwa wycinka drzew

Trwa wycinka drzew rosnących wzdłuż wojewódzkiej 109 na odcinku Płoty – Trzebiatów. Do końca lutego powalonych zostanie kilkaset drzew. Wycinka związana jest z przebudową drogi. 

Od przeszło tygodnia na odcinku Płoty – Gryfice trwa wycinka drzew rosnących wzdłuż drogi. W sumie na wojewódzkiej 109 na odcinku Płoty – Trzebiatów, do końca lutego, powalonych zostanie 238 drzew.

- Prace związane są z przygotowaniem drogi wojewódzkiej pod remont. Jak wiadomo, do końca września przyszłego roku, droga 109 od Płotów do Trzebiatowa ma zostać gruntownie przebudowana – informuje reporterkę SuperPortalu24 Ryszard Liegmann z gryfickiego oddziału Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie i uspokaja zarazem, że poddane wycince zostaną tylko te drzewa, które kolidują z przebudową. Ich wycięcie objęte zostało decyzją ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej).

Przebudowa drogi realizowana będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20. Rozpocznie się na wylocie drogi wojewódzkiej nr 109 z Trzebiatowa w kierunku Gryfic - od ronda stanowiącego element obwodnicy Trzebiatowa. Łącznie przebudowie poddany zostanie 24,8 km szlak drogi.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia