PRZYSZŁA ZIMA! STRAŻNICY BĘDĄ MONITOROWAĆ PUSTOSTANY

Zima zaatakowała. Jest mroźno i sypie śnieg. Straż miejska monitoruje miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. W schroniskach panuje przepełnienie.

Po deszczach i wichurach przyszła zima. Wraz z nią duży spadek temperatury i opady śniegu. To szczególnie niebezpieczna pora dla wszystkich bezdomnych, którzy na co dzień nocują w altanach czy pustostanach. Właśnie teraz miejsca te są częściej kontrolowane przez odpowiednie służby.

– Takie działania prowadzimy już od pierwszych przymrozków. Sprawdzamy pustostany, altanki i inne miejsca, o których wiemy, że mogą przebywać tam osoby bezdomne. Wraz z nadejściem mrozów nasilimy kontrolę różnych pustostanów również tych, które wcześniej były niezamieszkałe. Jak zawsze będziemy starać się przekonać osoby bezdomne aby szczególnie teraz, kiedy utrzymuje się mróz udały się w bezpieczne miejsce – informuje reporterkę SuperPortalu24 Mariusz Kmiecik komendant Straży Miejskiej w Gryficach.
Bezdomni pomoc mogą otrzymać w noclegowni bądź w schronisku. Niestety w domu przy ul. 6 marca, gdzie mieści się schronisko św. Brata Alberta jest przepełnienie. – Nie mamy wolnego miejsca. Przebywa u nas 33 mężczyzn, kilkoro z nich śpi na materacach. Nie jestem w stanie przyjąć kolejnych osób – informuje Rafał Jełkaszew kierownik gryfickiego schroniska.
W trzebiatowskim schronisku przy ulicy Strumykowej również jest ciasno. – Mamy zajętych już wszystkie 20 łóżek, ale jest jeszcze 5 materacy. Spodziewamy się, że właśnie teraz kiedy zrobiło się naprawdę zimno przyjdą do nas kolejne osoby. Oczywiście będziemy przyjmować. Nawet jeśli mielibyśmy układać ludzi na korytarzach, to nie pozostawimy ich samym sobie – informuje Eugeniusz Kufera z trzebiatowskiego schroniska.
Według meteorologów niska temperatura w naszym regionie będzie się utrzymywać do soboty. Z powodu wiatru odczuwalność temperatury będzie jeszcze niższa. I tak ma być do soboty.
Osoby, które wiedzą gdzie przebywają osoby bezdomne powinny poinformować o tym odpowiednie służby. W tym celu należy dzwonić do Straży Miejskiej  tel. 913853202 lub 913853203 bądź na policję tel. 997.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia