Przywiązali się do budy, żeby zrozumieć, co czuje pies

Na Placu Zwycięstwa odbył się happening pod hasłem „Zerwijmy łańcuchy”. W ten sposób zaprotestowano przeciwko cierpieniu zwierząt trzymanych na uwięzi. Happening odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji.
 

Już po raz drugi w Gryficach i dwunasty w całym kraju odbyła się ogólnopolska akcja przeciwko cierpieniu zwierząt trzymanych na uwięzi. Protest rozpoczął przemarsz, w którym młodzi ludzie, którym towarzyszyli ich czworonożni przyjaciele, nieśli ze sobą transparenty z napisami „Zerwijmy łańcuchy”.

W ramach happeningu na placu ustawiono również psie budy, do której każdy wrażliwy na los zwierząt, mógł przykuć się na kilka minut, by zobaczyć i jak wygląda świat z perspektywy psa łańcuchowego. W czasie akcji zbierane były również podpisy pod petycją przeciwko przemocy zwierząt.

Organizatorem akcji w Gryficach była społeczność uczniowska z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gryficach. - To akcja dla ludzi wrażliwych. W naszej szkole prowadzimy silnie działający klub wolontariusza i doszliśmy do wniosku, że ta inicjatywa to piękna idea i szlachetna myśl, którą można by przebić w naszej społeczności. Stąd też pomysł, aby ją zorganizować u nas. Dzięki niej młodzież i mieszkańcy Gryfic protestują i wyrażają swoją postawę, która przeciwstawia się negatywnym zachowaniom wobec zwierząt – mówi Gryfic Dorota Piasecka-Jaroszewicz pedagog szkolny.

„Zerwijmy łańcuchy” to akcja społeczna organizowana przez portal pies.pl Każdego roku w inicjatywie udział bierze kilkadziesiąt maist z całego kraju.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia