PSONI Gryfice świętowało 25 urodziny 

Już od 25 lat w Gryficach działa Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Swój jubileusz Stowarzyszenie obchodziło 1 maja w ramach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

Jubileusz 25-lecia PSONI koło w Gryficach rozpoczął się przemarszem ulicami miasta. W paradzie, której przewodziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Red Swing Low, uczestniczyli podopieczni gryfickiego Stowarzyszenia i ich rodziny, terapeuci, pracownicy, przyjaciele i przedstawiciele samorządu lokalnego.

Obchodom ćwierćwiecza towarzyszyła uroczystość podsumowująca działalność placówki. Ta część imprezy odbyła się w należącej od kilku miesięcy do PSONI sali gimnastycznej. Okrągły jubileusz był okazją nie tylko do spotkania w większym gronie, ale również do obejrzenia występów przygotowanych przez podopiecznych Stowarzyszenia. Wydarzeniu towarzyszył festyn z licznymi atrakcjami na świeżym powietrzu. Jubileuszowe obchody połączone były z Dniem Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

PSONI Gryfice powstało 25 lat temu z inicjatywy osób, które mają niepełnosprawne dzieci. Jego celem jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z upośledzeniem umysłowym, tworzenia warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym, działanie na rzecz ochrony ich zdrowia, oraz wspieranie rodzin osób niepełnosprawnych.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia