Puchar Polski ZZPN: pierwsza runda za nami

W niedzielę odbyła się pierwsza runda rozgrywek piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu szczecińskiego. Na sześć zespołów które reprezentowały Powiat Gryficki awans do kolejnej fazy rozgrywek uzyskały trzy drużyny.

Do niespodzianki doszło w Cerkwicy, gdzie miejscowy Bizon podejmował ligowego rywala z grupy pierwszej A klasy, jednego z głównych kandydatów do awansu Falę Międzyzdroje. Gospodarze zwyciężyli 4:2. Dogrywka potrzebna była aby wyłonić zwycięzcę spotkania w Wyszoborze, gdzie Zieloni grali z Jastrzębiem Łosośnica, gdyż po 90 minutach gry był remis 1:1. Ostatecznie miejscowi przegrali 1:3 i pożegnali się z rozgrywkami. Ciekawe widowisko oglądali kibice zgromadzeni na boisku w Mechowie, gdzie Gardominka rywalizowała z Koroną Stuchowo. Grający ligę niżej od swojego rywala mechowianie prowadzili nawet 2:1, jednak ostatecznie awans wywalczyła Korona wygrywając 2:3. Z powodu przełożenia na inny termin ligowego meczu Intermarche Regi Trzebiatów, zawodnicy z pierwszej drużyny trzebiatowskiego klubu zagrali w niedzielnym pucharowym meczu rezerw z Sowianką Sowno i nie dając najmniejszych szans swoim rywalom pewnie zwyciężyli 5:0. Już 7 września (środa) o godzinie 17:00 odbędzie się druga runda Pucharu Polski ZZPN. Do rozgrywek zostaną dołączone zespoły ze Szczecińskiej Klasy Okręgowej i Klasy Okręgowej Północnej oraz Południowej. Pary II rundy poznamy już w najbliższy wtorek.