Rega przywiozła komplet punktów. Polonia i Sparta zdemolowały rywali

Na czwartoligowym froncie cenne zwycięstwo w Goleniowie odniosła Intermarche Rega Trzebiatów. Derbowy mecz Szczecińskiej Klasy Okręgowej pomiędzy Wichrem Brojce a rewalskim Wybrzeżem zakończył się podziałem punktów. W północnej „okręgówce” wysokie zwycięstwa odniosły zespoły Sparty Gryfice i Polonii Płoty, trzy punkty zainkasowali również Błękitni Trzygłów. W A klasie Sowianka Sowno ograła dotychczasowego lidera zaś mecz „na szczycie” tabeli w klasie B zakończył się zwycięstwem Orła Prusinowo nad rezerwami Błękitnych Trzygłów.

IV liga: pojedynek Iny Goleniów z trzebiatowską Regą znakomicie rozpoczął się dla gości, którzy w 5 minucie za sprawą celnego strzału Patryka Łapy objęli prowadzenie. Dwadzieścia minut później drugą bramkę dla podopiecznych trenera Kamila Twarzyńskiego zdobył Marcin Muzyczuk i wynik 0:2 utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron bramkarz Iny po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki tym razem po uderzeniu Mariusza Kurczaka. Kiedy wydawało się, że goście pewnie zwyciężą, do głosu zaczęli dochodzić miejscowi. Goleniowianie zdobyli dwa gole – pierwszego w 66 minucie zaś kontaktowego na pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry z rzutu karnego. Nadzieję na choćby remis odebrał miejscowym Mariusz Kurczak, który strzelając bramkę na 2:4 przypieczętował zwycięstwo Regi. Wyniki 8 kolejki: Gryf Polanów – Morzycko Moryń 0:4, Kluczevia Stargard – Leśnik Manowo 2:2, Sparta Węgorzyno – Hutnik Szczecin 4:1, Bałtyk Koszalin – Olimp Gościno 3:0, Ina Goleniów – Intermarche Rega Trzebiatów 2:4, Rasel Dygowo – Vineta Wolin 0:3, Iskra Białogard – Gryf Kamień Pomorski 1:3, MKP Szczecinek – Jeziorak Szczecin 0:1, Osadnik Myślibórz – Sokół Karlino 2:3.

Skrócona tabela po 8 kolejce: 1. Morzycko 21 pkt., 2. Bałtyk 17 pkt. (…) 7. Intermarche Rega 14 pkt. (…) 17. Rasel 4 pkt., 18. Osadnik 3 pkt.

Szczecińska Klasa Okręgowa: powiatowe derby w Brojcach lepiej rozpoczęli piłkarze Wybrzeża, którzy dzięki trafieniu Kamila Fryszki w 3 minucie strzelili bramkę. Ten sam zawodnik chwilę później mógł podwyższyć prowadzenie, lecz golkiper Wichra odbił piłkę po jego strzale z rzutu karnego. Gospodarze otrząsnęli się i doprowadzili do remisu, piłkę w bramce umieścił Marcin Kocur. Do przerwy to goście prowadzili, gdyż Marcina Michalaka pokonał Artem Gumeniuk. W drugiej połowie miejscowi starali się doprowadzić do remisu i udało się to dopiero w doliczonym czasie gry – pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Oskar Marcinkowski tym samym ustalając wynik na 2:2. Wyniki 6 kolejki: Arkonia Szczecin – Biali Sądów 3:3, Stal Szczecin – Zorza Dobrzany 2:2, Piast Chociwel – Błękit Pniewo 3:3, Flota Świnoujście – Ogniwo Babinek 4:1, Iskra Golczewo – Chemik Police 0:0, Wicher Brojce – Wybrzeże Rewalskie Rewal 2:2, Odra Chojna – Mierzynianka Mierzyn 3:0, Błękitni II Stargard – Dąb Dębno 8:5.

Skrócona tabela po 6 kolejce: 1. Chemik 16 pkt., 2. Błękitni II 15 pkt. (…) 9. Wicher 6 pkt. (…) 14. Wybrzeże 4 pkt., 15. Błękit 4 pkt., 16. Biali 3 pkt.

Klasa Okręgowa Północna: pięć goli zobaczyli kibice zgromadzeni na stadionie w Gryficach, gdzie Sparta rozbiła Orła Łożnica 5:0. Trzy razy bramkarza rywali pokonał Tomasz Wlaźlak a po jednym trafieniu dołożyli Piotr Siemionow i Dawid Kujawski. Dwa gole więcej strzelili piłkarze Polonii Płoty, którzy zdemolowali Odrzankę Radziszewo 7:0 – dwie bramki zdobył Artur Nabrzewski zaś po jednej Eryk Leder, Paweł Mirecki i Krzysztof Sołdecki. Dwukrotnie goście zaskakiwali swojego bramkarza strzałami samobójczymi. Zwycięstwo odnieśli także Błękitni Trzygłów, którzy pokonali 2:0 Klub Piłkarski Przecław dzięki trafieniom braci Siedleckich: Krystiana i Arkadiusza. Wyniki 6 kolejki: Sparta Gryfice – Orzeł Łożnica 5:0, Ina Ińsko – Iskierka Szczecin 0:2, Polonia Płoty – Odrzanka Radziszewo 7:0, Mewa Resko – Ehrle Dobra Szczecińska 1:1, Pomorzanin Nowogard – Sarmata Dobra 4:0, Błękitni Trzygłów – KP Przecław 2:0, Promień Mosty – Światowid 63 Łobez 1:2, Jantar Dziwnów – Masovia Maszewo 5:1.

Skrócona tabela po 6 kolejce: 1. Światowid 63 16 pkt., 2. Jantar 16 pkt., 3. Iskierka 16 pkt., 4. Sparta 13 pkt., 5. Polonia 12 pkt., 6. Błękitni 9 pkt. (…) 15. Odrzanka 3 pkt., 16. Sarmata 1 pkt.

A klasa grupa 1: wyniki 5 kolejki: Znicz Wysoka Kamieńska – Zieloni Wyszobór 9:0, Radowia Radowo Małe – Bałtyk Gostyń 3:2, Pionier Żarnowo – Fala Międzyzdroje 1:4, Sowianka Sowno – Korona Stuchowo 2:0, Jastrząb Łosośnica – Bizon Cerkwica 7:2, Intermarche Rega II Trzebiatów – Prawobrzeże Świnoujście 3:5.

Skrócona tabela po 5 kolejce: 1. Radowia 12 pkt., 2. Sowianka 12 pkt., 3. Korona 9 pkt. (…) 10. Intermarche Rega II 6 pkt., 11. Bizon 3 pkt., 12. Bałtyk 0 pkt., 13. Zieloni 0 pkt.

B klasa grupa 1: wyniki 4 kolejki: Orzeł Prusinowo – Błękitni II Trzygłów 5:1, Prawobrzeże II Świnoujście – Orzeł Mrzeżyno 3:1, Światowid 63 II Łobez – Jantar II Dziwnów 1:5, Gardominka Mechowo – Lotnik Czarne 0:1.

Skrócona tabela po 4 kolejce: 1. Orzeł Prusinowo 12 pkt., 2. Błękitni II 9 pkt. (…) 5. Lotnik 5 pkt. (…) 7. Orzeł Mrzeżyno 1 pkt., 8. Gardominka 0 pkt.