Rega utrzymuje wysoką formę, derby dla Wybrzeża, przełamanie Wichra. W środę Puchar Polski

Imponują formą piłkarze trzebiatowskiej Regi, którzy odnieśli szóste zwycięstwo w bieżącym sezonie i pozostają samodzielnym liderem IV ligi. Powiatowe derby pomiędzy gryficką Spartą a Wybrzeżem Rewalskim Rewal już niemal tradycyjnie zakończyły się zwycięstwem drużyny znad morza, trzy punkty zainkasowały również zespoły Błękitnych Trzygłów i Polonii Płoty. Po serii remisów pierwsze zwycięstwo odnieśli piłkarze Wichra Brojce.

IV liga: mecz pomiędzy szczecineckim MKP a Intermarche Regą Trzebiatów rozpoczął się pomyślnie dla miejscowych, którzy w 9 minucie po strzale Jakuba Drzewieckiego objęli prowadzenie i jednobramkową zaliczkę zdołali utrzymać do przerwy. Po zmianie stron do remisu doprowadził Seweryn Zelmachowicz a w 62 minucie prowadzenie gościom dał Igor Duńczak. Piłkarze MKP zdobyli wyrównującego gola sześć minut później po celnym uderzeniu Karola Saganowskiego lecz remis utrzymał się zaledwie dziesięć minut – swoje drugie trafienie w spotkaniu zanotował Igor Duńczak a ostateczny wynik na 4:2 dla trzebiatowian ustalił Aleksander Maciejewski w doliczonym czasie gry. Podopieczni trenera Macieja Kiszkiela pozostają liderem czwartoligowych rozgrywek mając jeden punkt przewagi nad drugim Chemikiem Police. W nadchodzący weekend, również na wyjeździe, trzebiatowianie zmierzą się z zajmującym szóstą lokatę w tabeli Olimpem Gościno.

Wyniki 7 kolejki: Rasel Dygowo – Chemik Police 0:1, Kluczevia Stargard – Sparta Węgorzyno 4:3, Orzeł Wałcz – Pogoń Połczyn Zdrój 4:1, Leśnik Manowo – Gryf Kamień Pomorski 4:6, MKP Szczecinek – Intermarche Rega Trzebiatów 2:4, Ina Goleniów – Olimp Gościno 0:4, Morzycko Moryń – Vineta Wolin 1:2, Gryf Polanów – Sokół Karlino 0:0, Błękitni II Stargard – Hutnik Szczecin 3:2

Skrócona tabela po 7 kolejce: 1. Intermarche Rega 19 pkt., 2. Chemik 18 pkt., 3. Ina Goleniów 14 pkt. (…) 16. Gryf Polanów 5 pkt., 17. Hutnik 4 pkt., 18. Pogoń 0 pkt.

8 kolejka: sobota 22 września: 12:00 Pogoń Połczyn Zdrój – Błękitni II Stargard, 12:00 Hutnik Szczecin – Gryf Polanów, 15:00 Sparta Węgorzyno – MKP Szczecinek, 15:00 Ina Goleniów – Morzycko Moryń, 16:00 Vineta Wolin – Rasel Dygowo, 16:00 Olimp Gościno – Intermarche Rega Trzebiatów, 16:00 Sokół Karlino – Leśnik Manowo, 17:00 Gryf Kamień Pomorski – Kluczevia Stargard, Chemik Police – Orzeł Wałcz (przełożone na 1 grudnia godzina 13:00)

A klasa grupa północna: derby powiatu mieli okazję obejrzeć kibice na Stadionie Miejskim imienia Karola Kucharskiego w Gryficach, gdzie miejscowa Sparta podejmowała Wybrzeże Rewalskie Rewal. Od początku optyczną przewagę posiadali piłkarze znad morza co zdołali udokumentować trafieniem autorstwa Kamila Kocieniewskiego, wynik 0:1 utrzymał się do przerwy. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie, to goście sprawiali lepsze wrażenie i na pięć minut przed upływem podstawowego czasu gry zdobyli drugiego gola, tym razem futbolówkę w bramce gryficzan umieścił Marcin Pietrzak. Gospodarzy stać było na trafienie kontaktowe, którego autorem był Mariusz Remplewicz, lecz ostatnie słowo należało do przyjezdnych – wynik spotkania na 1:3 ustalił Grzegorz Balkowski. Niemoc Sparty w pojedynkach z Wybrzeżem trwa nadal. Warto wspomnieć, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat oba zespoły mierzyły się ze sobą dziewięciokrotnie w spotkaniach o stawkę – siedmiokrotnie na szóstym szczeblu rozgrywkowym oraz dwa razy w regionalnym Pucharze Polski. Osiem razy zwycięsko z potyczki wychodzili piłkarze Wybrzeża, jeden raz padł remis. Nie mieli problemów z pokonaniem zajmującej ostatnie miejsce w tabeli szczecińskiej Arkonii piłkarze Polonii Płoty. Już do przerwy na stadionie w Lasku Arkońskim goście prowadzili różnicą trzech goli dzięki dubletowi Kamila Lewandowskiego i trafieniu Eryka Ledera. Po przerwie hattrick skompletował Kamil Lewandowski a jak się później okazało ustalił wynik na 4:0 dla gości. W nadchodzący weekend płotowska Polonia na swoim terenie w derbach powiatu podejmować będzie Spartę Gryfice. Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018/2019 zanotował brojecki Wicher. Podopieczni trenera Tomasza Błotnego po pierwszych 45 minutach spotkania w Maszewie prowadzili dzięki bramce strzelonej przez Szymona Klepuszewskiego. Siedem minut po zmianie stron drugiego gola dla gości zdobył Mariusz Marcinkowski a chwilę później golkiper Masovii po raz trzeci wyciągał piłkę z siatki, tym razem po uderzeniu Jacka Chołysa. Ten sam zawodnik chwilę potem ustalił wynik pojedynku strzelając czwartą bramkę. Po niespełna kwadransie meczu w Trzygłowie gospodarze przegrywali z zespołem Ehrle Dobra Szczecińska 0:2, w 33 minucie gola kontaktowego strzelił Adam Cymkiej. Po przerwie solidnie „do roboty” wzięli się Błękitni – stan rywalizacji wyrównał Bartłomiej Cymkiej w 56 minucie a kilka chwil później prowadzenie trzygłowianom dał Adam Cymkiej. Wynik na 4:2 dla Błękitnych ustalił... zawodnik gości pakując futbolówkę do własnej bramki w doliczonym czasie gry.

W środę, 19 września, o godzinie 17:00 rozegrane zostaną spotkania trzeciej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu szczecińskiego. W Gryficach Sparta podejmować będzie Iskrę Golczewo, która na co dzień występuje w Szczecińskiej Klasie Okręgowej a w drugiej rundzie pucharowych zmagań pokonała Falę Międzyzdroje 2:1. Dwa kolejne pojedynki to powiatowe derby: w Trzygłowie Błękitni zagrają z Wybrzeżem Rewalskim Rewal zaś płotowska Polonia podejmie zespół Wichra Brojce.

Wyniki 5 kolejki: Arkonia Szczecin – Polonia Płoty 0:4, Błękitni Trzygłów – Ehrle Dobra Szczecińska 4:2, Dąb Dębice – KP Przecław 2:2, Mewa Resko – Orzeł Łoźnica 8:0, Pomorzanin Nowogard – Center MD Goleniów 1:0, Masovia Maszewo – Wicher Brojce 0:4, Sparta Gryfice – Wybrzeże Rewalskie Rewal 1:3, Fala Międzyzdroje – Jantar Dziwnów 4:3

Skrócona tabela po 5 kolejce: 1. Pomorzanin 13 pkt., 2. Mewa 12 pkt., 3. Wybrzeże 10 pkt., 4. Błękitni 10 pkt., 5. Polonia 9 pkt. (…) 10. Wicher 6 pkt., 11. Sparta 6 pkt. (…) 15. Masovia 1 pkt., 16. Arkonia 0 pkt.

6 kolejka: sobota 22 września: 15:00 Błękitni Trzygłów – Pomorzanin Nowogard, 15:00 Orzeł Łoźnica – Arkonia Szczecin, 16:00 Polonia Płoty – Sparta Gryfice, 16:00 Masovia Maszewo – Fala Międzyzdroje, 16:00 KP Przecław – Wicher Brojce, 19:00 Center MD Goleniów – Dąb Dębice, 19:30 Ehrle Dobra Szczecińska – Wybrzeże Rewalskie Rewal. Niedziela 23 września: 11:00 Jantar Dziwnów – Mewa Resko

B klasa grupa 1: wyniki 4 kolejki: Orzeł Prusinowo – Sowianka Sowno 4:3, Bałtyk Gostyń – Bizon Cerkwica 2:1, Jastrząb Łosośnica – Sarmata Dobra 0:4, Prawobrzeże Świnoujście – Zalew Stepnica 7:0, Radowia Radowo Małe – Pionier Żarnowo 1:3, Korona Stuchowo – Znicz Wysoka Kamieńska 1:0

Skrócona tabela po 4 kolejce: 1. Korona 12 pkt., 2. Prawobrzeże 10 pkt., 3. Orzeł P. 9 pkt., 4. Sowianka 7 pkt. (…) 10. Bizon 3 pkt. (…) 13. Jastrząb 0 pkt.

5 kolejka: sobota 22 września: 14:00 Znicz Wysoka Kamieńska – Prawobrzeże Świnoujście, 14:00 Promień Mosty – Radowia Radowo Małe, 15:00 Sarmata Dobra – Bałtyk Gostyń, 15:00 Pionier Żarnowo – Korona Stuchowo, 16:00 Zalew Stepnica – Jastrząb Łosośnica. Niedziela 23 września: 16:00 Bizon Cerkwica – Orzeł Prusinowo. Pauza: Sowianka Sowno

C klasa grupa 1: wyniki 3 kolejki: Światowid 63 II Łobez – Pomorzanin Przybiernów 2:1, Sparta II Gryfice – Jantar II Dziwnów 2:1, Prawobrzeże II Świnoujście – Lotnik Czarne 7:0, Orzeł Mrzeżyno – Gardominka Mechowo (przełożone na 3 listopada). Pauza: Zieloni Wyszobór

Skrócona tabela po 3 kolejce: 1. Prawobrzeże II 9 pkt., 2. Światowid 63 II 9 pkt., 3. Sparta II 6 pkt.(...) 6. Lotnik 3 pkt., 7. Orzeł M. 0 pkt., 8. Zieloni 0 pkt., 9. Gardominka 0 pkt.

4 kolejka: sobota 22 września: 16:00 Zieloni Wyszobór – Światowid 63 II Łobez. Niedziela 23 września: 13:00 Lotnik Czarne – Orzeł Mrzeżyno, 15:00 Pomorzanin Przybiernów – Sparta II Gryfice, 15:30 Jantar II Dziwnów – Prawobrzeże II Świnoujście. Pauza: Gardominka Mechowo