Rega w IV lidze, Wicher rozbił lidera

Zakończył się sezon 2016/2017 w rozgrywkach organizowanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. Piłkarze Intermarche Regi Trzebiatów sprostali trudnemu zadaniu i wysoko ograli w Mierzynie tamtejszą Mierzyniankę zapewniając sobie awans do IV ligi. Pięknym akcentem sezon zakończył brojecki Wicher, w meczu zespołów które zapewniły sobie awans do Szczecińskiej Klasy Okręgowej piłkarze prowadzeni przez trenera Józefa Andrzejewskiego pokonali w Świnoujściu lidera, drużynę Floty.

Szczecińska Klasa Okręgowa: założony cel osiągnęli zawodnicy Intermarche Regi Trzebiatów. Aby awansować do IV ligi podopieczni trenera Kamila Twarzyńskiego musieli pokonać w Mierzynie drużynę Mierzynianki, która wiosną na własnym boisku wygrała wszystkie spotkania. Trzebiatowianie stanęli na wysokości zadania i prezentując wysoką formę rozbili miejscowych aż 5:0, trzy razy do bramki rywali trafił Igor Duńczak a po jednym golu dołożyli Jarosław Jarecki i Seweryn Zelmachowicz. Tym samym klub z Trzebiatowa po pięciu latach przerwy wrócił na IV ligowy front. Gratulacje! Hokejowym wynikiem zakończył się pojedynek w Niechorzu, gdzie miejscowe Wybrzeże nie sprostało liderowi, drużynie Morzycka Moryń, przegrywając 4:7. Goście po 20 minutach prowadzili już 3:0, wówczas dwa razy bramkarza rywali pokonał Kamil Bogusz i zrobiło się tylko 2:3, lecz kilka minut przed przerwą Morzycko po raz czwarty wbiło futbolówkę do bramki strzeżonej przez Michała Salamona. Po zmianie stron morynianie dołożyli jeszcze trzy trafienia, miejscowych stać było na odpowiedź w postaci dwóch bramek strzelonych w końcówce spotkania przez Kamila Bogusza i Krzysztofa Gustera. W Ińsku podzieliły się punktami drużyny, które zostały zdegradowane do Klasy Okręgowej Północnej, miejscowa Ina zremisowała z Polonią Płoty 1:1 a gola dla gości zdobył najlepszy strzelec drużyny Mariusz Stachowiak.

Wyniki 30 kolejki: Stal Szczecin – Zorza Dobrzany 4:1, Arkonia Szczecin – Piast Karsko 5:2, Iskra Golczewo – Błękitni II Stargard 2:2, Ina Ińsko – Polonia Płoty 1:1, Błękit Pniewo – Chemik Police 0:7, Czarni Lubanowo – Odra Chojna 0:4, Wybrzeże Rewalskie Rewal – Morzycko Moryń 4:7, Mierzynianka Mierzyn – Intermarche Rega Trzebiatów 0:5

Tabela końcowa sezonu 2016/2017: 1. Morzycko 72 pkt. (awans), 2. Intermarche Rega 69 pkt. (awans), 3. Chemik 69 pkt., 4. Błękitni II 62 pkt., 5. Arkonia 47 pkt., 6. Iskra 41 pkt., 7. Stal 41 pkt., 8. Odra 40 pkt., 9. Mierzynianka 40 pkt., 10. Wybrzeże 40 pkt., 11. Błękit 37 pkt., 12. Zorza 33 pkt. (spadek), 13. Piast Karsko 31 pkt. (spadek), 14. Ina Ińsko 24 pkt. (spadek), 15. Polonia 21 pkt. (spadek), 16. Czarni 17 pkt. (spadek)

Klasa Okręgowa Północna: mimo wcześniejszych zawirowań związanych z miejscem rozegrania meczu pomiędzy liderem, Flotą Świnoujście a wiceliderem z Brojc ostatecznie spotkanie odbyło się na płycie głównej Stadionu Miejskiego, o czym zadecydował sam Prezydent Miasta. Goście od początku meczu prezentowali się lepiej co udokumentowali w 28 minucie golem, którego autorem był Arkadiusz Szustek. Po przerwie dwa razy golkipera świnoujścian pokonał Marcin Kocur i tym samym brojczanie w pełni zrewanżowali się Flocie za listopadową porażkę 0:3. Na boisku spadkowicza w Krąpielu łatwej przeprawy nie mieli Błękitni Trzygłów. Przyjezdni objęli prowadzenie w 50 minucie po strzale Jakuba Gnata, lecz minutę przed upływem regulaminowego czasu gry miejscowi doprowadzili do wyrównania. Kiedy wszyscy byli pewni, że mecz zakończy się remisem w doliczonym przez arbitra czasie gola decydującego o zwycięstwie gości zdobył Maciej Cymkiej. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Sarmatą Dobra aż 12:0 piłkarze Sparty Gryfice po raz kolejny zaimponowali skutecznością. Tym razem team dowodzony z ławki przez trenera Grzegorza Kubasa rozgromił w Kołbaczu zajmującego ostatnie miejsce Zootechnika 7:1. Po pierwszych 45 minutach gry goście prowadzili 2:0 a gole zdobyli Maciej Szwech i Tomasz Wlaźlak. W drugiej połowie dwie bramki do swojego dorobku dorzucił Wlaźlak w tym jedną, która była ozdobą meczu: piłkarz Sparty pokonał golkipera Zootechnika strzałem z rzutu wolnego z około 40 metrów. Po jednej bramce dołożyli Piotr Kania, Kamil Motel oraz Łukasz Zakrzewski z rzutu karnego.

Wyniki 30 kolejki: Iskierka Szczecin – Masovia Maszewo 5:1, Orzeł Łożnica – Promień Mosty 0:0, Mewa Resko – Odrzanka Radziszewo 3:1, Pomorzanin Krąpiel – Błękitni Trzygłów 1:2, Flota Świnoujście – Wicher Brojce 0:3, Zootechnik Kołbacz – Sparta Gryfice 1:7, Sarmata Dobra – Tanowia Tanowo 0:1, Ehrle Dobra Szczecińska – Pomorzanin Nowogard 1:3

Tabela końcowa sezonu 2016/2017: 1. Flota 80 pkt. (awans), 2. Wicher 76 pkt. (awans), 3. Mewa 67 pkt., 4. Masovia 59 pkt., 5. Sparta 53 pkt., 6. Błękitni 50 pkt. 7. Iskierka 49 pkt., 8. Promień 46 pkt., 9. Pomorzanin Nowogard 40 pkt., 10. Ehrle 33 pkt., 11. Sarmata 30 pkt., 12. Orzeł Łożnica 26 pkt., 13. Odrzanka 26 pkt. (baraż o utrzymanie), 14. Tanowia 21 pkt. (spadek), 15. Pomorzanin Krąpiel 17 pkt. (spadek), 16. Zootechnik 16 pkt. (spadek)

A klasa grupa 1: wyniki 26 kolejki: Fala Międzyzdroje – Radowia Radowo Małe 4:1, Intermarche Rega II Trzebiatów – Bałtyk Gostyń 1:7, Bizon Cerkwica – Korona Stuchowo 0:1, Zieloni Wyszobór – Jastrząb Łosośnica 0:9, Znicz Wysoka Kamieńska – Pionier Żarnowo 0:1, Sowianka Sowno – Prawobrzeże Świnoujście 4:3

Tabela końcowa sezonu 2016/2017: 1. Jantar Dziwnów 69 pkt. (awans), 2. Prawobrzeże 52 pkt., 3. Sowianka 50 pkt., 4. Fala 47 pkt., 5. Bałtyk 43 pkt., 6. Radowia 39 pkt., 7. Korona 31 pkt., 8. Jastrząb 29 pkt., 9. Pionier 28 pkt., 10. Bizon 27 pkt., 11. Intermarche Rega II 22 pkt., 12. Zieloni 7 pkt., 13. Znicz 7 pkt. (spadek – drużyna z najgorszym bilansem ze wszystkich grup A klas szczecińskich)