Rewalska kolejka rusza z nowym sezonem i zaprasza na piknik

Po zimowej przerwie rewalska ciuchcia wraca na tor. Nowy sezon przewozowy rozpocznie się już w najbliższy sobotę 28 kwietnia. Natomiast, w czwartek 3 maja kolejka zaprasza do Pogorzelicy na majowy patriotyczny piknik. Zobacz, co się będzie działo.

Kolejka Wąskotorowa rozpocznie nowy sezon już w najbliższą sobotę, 28 kwietnia. Podobnie jak w latach ubiegłych ciuchcia wyruszać będzie codziennie o 8:40 z zajezdni w Gryficach. W gminie Rewal kursować będzie pomiędzy Trzęsaczem i Pogorzelicą. Wieczorem kolejka wracać będzie z powrotem do Gryfic. Informacje o promocjach, biletach i wydarzeniach można uzyskać na stronie internetowej www.kolej.rewal.pl.

A już 3 maja w Święto Konstytucji, na dworcu kolejowym przy ul. Leśnej 5 w Pogorzelicy odbędzie się patriotyczny piknik majowy Drogi do Niepodległości. Początek pikniku planowany jest na godz. 12, ale już od godz. 10 na dworcach w Trzęsaczu, Rewalu, Niechorzu i Pogorzelicy rozstawieni zostaną członkowie z Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Nałęcz". Ubrani w stroje wojsk polskich z różnych epok, będą pozować do wspólnych zdjęć i zachęcać do udziału w pikniku. Ok. godz. 12:00 wszystkie pułki wjadą wąskotorówką na dworzec w Pogorzelicy, by salwą z działa rozpocząć piknik.

Jak informują organizatorzy, w programie imprezy przewidziane są animacje dla najmłodszych, quiz historyczny z nagrodami, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz zabawa taneczna przy muzyce na żywo. W trakcie imprezy serwowane będą smakołyki z grilla, grochówka z wojskowej garkuchni, ciasto własnego wypieku oraz miejscowy specjał - herbatka sztormowa. Rozpalone zostanie również ognisko, w którym będzie można samodzielnie upiec kiełbaski. A co najważniejsze - na imprezę w Pogorzelicy będzie można dojechać i bezpiecznie z niej powrócić Nadmorską Koleją Wąskotorową.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia