Rodzina i przyjaciele walczą o powrót do zdrowia Magdy Lichtańskiej. Teraz organizują spotkanie z Brafitterką

Od kilku miesięcy rodzina i przyjaciele walczą o wybudzenie Magdy Lichtańskiej. Na portalach społecznościowych wciąż trwają licytacje. Wszystko po to, aby uzbierać pieniądze na kosztowną rehabilitację. W tym samym celu już w najbliższą niedzielę, 15 października, w gryfickim urzędzie odbędzie się spotkanie z profesjonalną Brafitterką.

Rodzina i przyjaciele 32-letniej mieszkanki Żukowa (gm. Brojce) nie przestają w walce o jej powrót do zdrowia. Od kilku tygodni na facebook-u prowadzą grupę licytacyjną „Obudzmy Madzię”, na której, do licytacji wystawiane są przedmioty i usługi. Wszystko po to, aby opłacić pobyt i leczenie kobiety w toruńskim ośrodku.

Teraz szykują kolejną akcję, dzięki której, jak wierzą, uda się zebrać jeszcze więcej pieniędzy, a tym samym pomóc Magdzie.

- Organizujemy spotkanie z profesjonalną Brafitterką. Pani Agnieszka sama się do nas odezwała i zaproponowała pomoc. Za dobór odpowiedniego rozmiaru biustonosza będzie pobierana opłata 20 złotych. Za każdy sprzedany biustonosz Brafitterka przekaże 10 złotych na leczenie Magdy – informuje reporterkę SuperPortalu24 Żaneta Palij bliska znajoma Magdaleny. - W trakcie trwania spotkania będzie słodki bufet, kawa i herbata. Na zakończenie dla każdej pani, w ramach podziękowania za okazane serce, będą wręczane róże. Wszystko po to, by uzbierać jak najwięcej pieniążków dla Magdy Lichtanskiej.

32-letnia Magda Lichtanska, matka 9-letniej Natalki, 17 lipca br. uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. W wyniku odniesionych urazów kobieta zapadła w śpiączkę. Diagnoza postawiona przez lekarzy brzmiała – aksonalne uszkodzenie mózgu. Po kilku tygodniach od wypadku stan kobiety zaczął się powoli stabilizować. Według najbliższych, pomimo tego, że Magda cały czas śpi, to wykazuje pewne reakcje na bodźce zewnętrzne. Kobieta jest pod opieką Fundacji Światło. Obecnie przebywa w specjalistycznym ośrodku w Toruniu. Tu lekarze robią wszystko, co w ich mocy, aby Magda się obudziła. Kobieta jest rehabilitowana. Jednak to jest bardzo kosztowne. Stąd pomysł na utworzenie grupy licytacyjnej. - W ubiegły poniedziałek na koncie fundacji było ponad 20 tysięcy złotych. Licytacje trwają, konto z dnia na dzień ulega zmianie – informuje Żaneta Palij. Bliscy i przyjaciele Magdy wierzą, że po niedzielnym spotkaniu z Brafitterką, pieniążków jeszcze przybędzie.

Spotkanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 15 października w godz. 14:00 – 18:00, w sali 102 gryfickiego Urzędu Miejskiego.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia