ROGOWO STRACI "NAGLE NAD MORZEM"?

Organizatorzy "Poltzlich Am Meer – Nagle nad morzem" nie chcą już, aby ich impreza odbywała się w Rogowie. Jej kolejną edycję planują na terenie byłego lotniska na Podczelu w Kołobrzegu.

Przez pięć lat w ostatni weekend sierpnia do Rogowa przybywało około 10 tysięcy fanów muzyki klubowej. To tutaj bawili się na międzynarodowym festiwalu "Nagle nad morzem". Organizacja tak ogromnej imprezy w małej miejscowości koło Mrzeżyna była ogromną atrakcją dla wczasowiczów, a do tego niosła ze sobą wiele korzyści dla gminy Trzebiatów. Dotyczyło to zarówno jej promocji, jak i sporych wpływów do kasy gminy z tytułu organizacji "Nagle nad morzem". Tylko podczas ubiegłorocznego festiwalu było to ponad 100 tys. złotych.

Jednak, w tym roku może się okazać, że imprezy w Rogowie już nie będzie. A to dlatego, że organizatorzy festiwalu, polsko-niemiecka spółka, postanowili zmienić jej miejsce. W planach jest, aby Poltzlich Am Meer odbywało się na terenie nieistniejącego już lotniska na osiedlu Podczele w Kołobrzegu.

Władze Trzebiatowa przyznają, że sierpniowy festiwal w Rogowie to ważna impreza na mapie gminy. Burmistrz Józef Domański nie ukrywa, że chciałby, aby "Nagle nad morzem" nadal odbywało się w Rogowie. Jednak to nie zależy od gminy. Z drugiej zaś strony, należy też pamiętać, że festiwal miał też sporo przeciwników, którzy narzekali, chociażby na ogromny hałas.

Z kolei samorządowcy z Kołobrzegu widzą pozytywne korzyści, jakie gmina może uzyskać dzięki wyrażeniu zgody na organizację festiwalu na osiedlu Podczele. Dotyczy to zarówno pozyskania kolejnej imprezy w Kołobrzegu, dodatkowych funduszy dla gminy, jak i napływu jeszcze większej liczby osób, które odwiedzą miasto. Jednak, czy tak się stanie, zależeć będzie w dużej mierze od samych mieszkańców, którzy już w najbliższą niedzielę będą mogli wypowiedzieć się na ten temat. Będzie to możliwe dzięki organizowanemu spotkaniu, w którym uczestniczyć będą zarówno organizatorzy imprezy Poltzlich Am Meer, władze miasta, członkowie zarządu oraz rady osiedla.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia