Ruszyła ligowa karuzela

W miniony weekend zespoły grające w Szczecińskiej Klasie Okręgowej i Klasie Okręgowej Północnej zainaugurowały sezon 2016/2017. W Derbach Powiatu lepsza okazała się trzebiatowska Rega, swoje mecze wygrały także drużyny Błękitnych Trzygłów i Wichra Brojce. Porażki doznały Sparta i Polonia.

Już w pierwszej kolejce Szczecińskiej Klasy Okręgowej byliśmy świadkami Derbów Powiatu Gryfickiego, w Niechorzu miejscowe Wybrzeże Rewalskie grało z Intermarche Regą Trzebiatów. Na początku meczu dogodnej sytuacji nie wykorzystał napastnik trzebiatowian Seweryn Zelmachowicz, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Wybrzeże nie pozostało dłużne i chwilę później gości od utraty gola uratował słupek. Dziesięć minut po zmianie stron prowadzenie objęła Rega, kiedy to sytuację sam na sam z bramkarzem Wybrzeża wykorzystał Zelmachowicz. Pod koniec spotkania inicjatywę przejęli miejscowi, jednak nie zdołali już odwrócić losów rywalizacji i trzy punkty pojechały do Trzebiatowa.
Niestety słabo spisała się Polonia Płoty, która pod okiem nowego szkoleniowca Lecha Mularczyka grała w Golczewie z Iskrą. W 6 minucie jeden z zawodników przyjezdnych niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, a w 30 minucie Hus podwyższył prowadzenie Iskry i na przerwę Poloniści schodzili z debetem dwóch bramek. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy kontaktowego gola zdobył Artur Nabrzewski przywracając nadzieję na korzystny wynik dla zespołu z Płotów, jednak ostatnie 20 minut należało do gospodarzy którzy trafieniami Kostura i Biernackiego przypieczętowali zwycięstwo w ostatecznym rozrachunku wygrywając 4:1.
W Klasie Okręgowej Północnej bardzo dobrze rozgrywki rozpoczął zespół Błękitnych Trzygłów – podopieczni trenera Damiana Ragusa grali w Resku z tamtejszą Mewą. Tuż przed przerwą prowadzenie gościom dał, pozyskany ze Sparty Gryfice, Jakub Gnat. Mewa wyrówanała chwilę po zmianie stron, kiedy to zasłoniętego bramkarza Eryka Wróbla pokonał Łukasz Kubicki. Od tej chwili miejscowi przejęli inicjatywę, jednak byli narażeni na kontry Błękitnych, które okazały się zabójcze. To właśnie po nich goście zdobyli trzy gole: dwa autorstwa Macieja Cymkieja i jednego Patryka Cymkieja i zwyciężyli aż 4:1.
Ciężkiemu zadaniu nie sprostała Sparta Gryfice, która pojechała do Świnoujścia na spotkanie z faworyzowaną Flotą. Choć gryficzanie przetrwali pierwszy napór Floty i stworzyli sobie okazję do objęcia prowadzenia, tuż przed przerwą po faulu Adama Markiewicza na Michale Nowaku arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy, który został zamieniony na gola przez samego poszkodowanego. Chwilę po przerwie Sparta mogła wyrównać, gdyż tym razem sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym Floty, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Maciej Rogowski. W 69 minucie świnoujścianie strzelili bramkę na 2:0 której autorem był Damian Mosiądz, co podcięło skrzydła Sparcie. W końcówce dwa trafienia dołożył Oskar Zięty i Flota pewnie wygrała 4:0.
W niedzielne popołudnie swój mecz rozgrywał Wicher Brojce, który w Krąpielu rywalizował z Pomorzaninem. Brojczanie zwyciężyli 3:1, a gole zdobyli Jakub Pierścionek, Marcin Kocur i Maksym Luneko. Tuż przed końcem meczu bramkarz Wichra Marcin Michalak obronił rzut karny.

1 kolejka Szczecińskiej Klasy Okręgowej: Arkonia Szczecin – Błękitni II Stargard 3:0, Mierzynianka Mierzyn – Stal Szczecin 1:3, Błękit Pniewo – Odra Chojna 2:1, Zorza Dobrzany – Piast Karsko 3:0, Iskra Golczewo – Polonia Płoty 4:1, Ina Ińsko – Chemik Police 2:5, Wybrzeże Rewalskie Rewal – Intermarche Rega Trzebiatów 0:1, Czarni Lubanowo – Morzycko Moryń 0:0

1 kolejka Klasy Okręgowej Północnej: Ehrle Dobra Szczecińska – Iskierka Szczecin 1:4, Sarmata Dobra – Pomorzanin Nowogard 1:2, Mewa Resko – Błękitni Trzygłów 1:4, Flota Świnoujście – Sparta Gryfice 4:0, Orzeł Łożnica – Odrzanka Radziszewo 2:1, Zootechnik Kołbacz – Tanowia Tanowo 2:3, Pomorzanin Krąpiel – Wicher Brojce 1:3, Masovia Maszewo – Promień Mosty 6:1

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!