Ruszyła rekrutacja do przedszkoli

Rozpoczął się nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w gminie Gryfice na rok szkolny 2017/2018. Wnioski wraz z dokumentami można składać do 29 marca. 

Od dziś rodzice chcący zapisać dziecko do przedszkola bądź oddziału przedszkolnego w gminie Gryfice mogą pobierać stosowny formularz w sekretariacie danej placówki, bądź z jej strony internetowej. Wypełniony wniosek należy złożyć wraz z dodatkowymi oświadczeniami w przedszkolu pierwszego wyboru.

Choć deklaracje już są przyjmowane, to wciąż nie wiadomo jeszcze, dla ilu dzieci znajdzie się miejsce w przedszkolach. To dlatego, że wciąż zbierane są deklaracje od tych rodziców, których dzieci obecnie uczęszczają do placówek. Mimo to, rodzice, którzy planują zapisać swoją pociechę do przedszkola, nie powinni się martwić. Bo jak mówi dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych, dla każdego dziecka znajdzie się miejsce w placówce przedszkolnej.

- Nie powinno być  żadnych obaw, ponieważ wszystkie dzieci zostaną przyjęte, jednak nie wszystkie do przedszkoli. Te, dla których nie znajdzie się w nich miejsce, zostaną przyjęte do oddziałów przedszkolnych – informuje Jan Daniłów dyr ZPO w Gryficach.

Dokumenty można składać zarówno do dwóch gryfickich przedszkoli, jak i pięciu oddziałów przedszkolnych mieszczących się przy SP nr 3 i 4 w Gryficach oraz przy Szkołach Podstawowych w Trzygłowie, Górzycy i Prusinowie.

Harmonogram rekrutacji w gminie Gryfice
12 – 29 marca – składanie wniosków wraz z dokumentami
do 10 kwietnia – weryfikacja zgłoszeń
18 kwietnia- podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
18 – 24 kwietnia - potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia
27 kwietnia - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
Rekrutacja uzupełniająca trwać będzie od 8 czerwca do 10 sierpnia br.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia