Seryjny włamywacz zatrzymany w areszcie. Może posiedzieć nawet 10 lat!

Dzisiaj (30.04.) Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował trzymiesięczny areszt wobec mieszkańca Gminy Trzebiatów, który w ostatnim czasie dokonał na terenie gminy serii włamań, a także kradzieży karty bankomatowej i pieniędzy z konta. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek dyżurny policji w Gryficach otrzymał informację o włamaniach do altanek działkowych na terenie Mrzeżyna i ujęciu młodego mężczyzny podejrzewanego o dokonanie włamań.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie udali się kryminalni z Trzebiatowa, którzy dokonali zatrzymania 35-letniego mieszkańca Gminy Trzebiatów.

W toku prowadzonych działań zebrany materiał dowodowy, a także materiał dowody i ustalenia dokonane przez kryminalnych z Trzebiatowa w sprawie innych włamań, pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów dokonania również tych przestępstw.

35-latek w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Podczas przesłuchania przez prokuratora mężczyzna usłyszał 7 zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem w tym kradzieży karty bankomatowej i pieniędzy z konta, do których się przyznał.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec mieszkańca Gminy Trzebiatów środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia