Sobota - imieniny kota, a dziś… Międzynarodowy Dzień Kota

Od 2006 roku, początkowo 19, dziś jednak 17 lutego, obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień Kota. Tego dnia warto poświęcić szczególną uwagę swojemu kotu.

Zapoczątkowane przez Włochów w 1990 roku święto, znane tam jako „Giornata Mondiale del Gatto”, w 2006 roku z inicjatywy miesięcznika „Kot” i „Cat Club Łódź” przeszło do Polski pod nazwą „Międzynarodowego Dnia Kota”. Podobnie jak we Włoszech, w Polsce dzień ten obchodzony jest przez kocich właścicieli 17 lutego.

Niemal połowa posiadaczy zwierząt domowych w Polsce, posiada właśnie kota. Zwierzę to w popularności przegrywa tylko z psem, którego posiada ponad ¾ Polaków . – Koty są debeściackie! Sam mam trzy takie debeściaki i jest z nimi naprawdę fajnie – mówi Pan Krzysztof, dumny właściciel 3 ośmioletnich kotów. Międzynarodowy Dzień Kota ma przypomnieć społeczeństwu, jak ważne są koty. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z zalet zdrowotnych wynikających z posiadania kota, a należą do nich m.in. obniżone ryzyko wystąpienia zawału serca, obniżenie poziomu cholesterolu, a także zwiększenie ogólnej odporności.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia