Śpiewali i grali dla Niepodległej - wyjątkowy koncert w Kapitolu 

To była prawdziwa uczta artystyczno-patriotyczna. Z inicjatywy burmistrza Gryfic w Centrum Rozrywki Rodzinnej „Kapitol” odbył się wyjątkowy koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przez blisko godzinę zebrana w sali kinowej ponad 300-osobowa publiczność, wysłuchała najpiękniejszych pieśni patriotycznych. Muzycy z Red Swing Low pod czujnym okiem kapelmistrza Krzysztofa Malickiego wykonali kilkanaście utworów, wśród których znalazły się m.in. „Legiony”, „Białe Róże”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Serce w Plecaku”, czy „Rota”.

Na widowni nie zabrakło burmistrza Andrzeja Szczygła, który na koncert przybył wraz z małżonką, przedstawicieli samorządu lokalnego i tych, którzy na co dzień opiekują się i wspierają kombatantów. Spośród niewielu żyjących na terenie powiatu gryfickiego weteranów, sobotnią uroczystość zaszczycił swoją osobą Ppor. Czesław Michałowski, któremu w wyrazach szacunku i w podziękowaniu za walkę o wolną dziś Polskę wręczono kwiat róży. Uczczono również pozostałych kombatantów. Imiona i nazwiska tych, którzy z powodu wieku i stanu zdrowia nie mogli przybyć na koncert oraz tych, których nie ma już wśród nas, jako wyraz pamięci o nich, zostały wyczytane przez prowadzących koncert. 

Koncert zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu polskiego, po którym na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia