Trwa zwycięska seria Regi, pięć goli Polonii, hattrick Bartłomieja Ułasiuka daje pozycję lidera Błękitnym

Piłkarze trzebiatowskiej Regi odnieśli czwarte zwycięstwo i mają tyle samo punktów co lider z Goleniowa, w klasie A płotowska Polonia rozbiła Falę, na czele stawki uplasowała się drużyna Błękitnych Trzygłów, trzy punkty zainkasowała w końcu Sparta Gryfice. Pojedynek Mewy Resko z Wybrzeżem Rewalskim Rewal został przełożony na inny termin z powodu wypadku samochodowego piłkarzy reprezentujących barwy Mewy.

IV liga: trzebiatowianie znakomicie rozpoczęli spotkanie w Manowie już po 120 sekundach gry obejmując prowadzenie po celnym strzale Jarosława Jareckiego. Jeszcze w pierwszej odsłonie goście mogli podwyższyć lecz po uderzeniu Seweryna Zelmachowicza futbolówka trafiła w słupek. Mimo okazji bramkowych z obu stron przez większą część spotkania utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie trzebiatowian aż do 80 minuty – wówczas do siatki miejscowych trafił Mateusz Burak czym podciął skrzydła piłkarzom Leśnika a przyjezdnym zapewnił zwycięstwo.

Wyniki 5 kolejki: Vineta Wolin – Olimp Gościno 1:1, Rasel Dygowo – Hutnik Szczecin 5:2, Kluczevia Stargard – MKP Szczecinek 1:1, Gryf Polanów – Sparta Węgorzyno 1:2, Ina Goleniów – Chemik Police 3:0, Leśnik Manowo – Intermarche Rega Trzebiatów 0:2, Orzeł Wałcz – Sokół Karlino 1:1, Morzycko Moryń – Pogoń Połczyn Zdrój 4:0, Błękitni II Stargard – Gryf Kamień Pomorski 3:0

Skrócona tabela po 5 kolejce: 1. Ina Goleniów 13 pkt., 2. Intermarche Rega 13 pkt., 3. Chemik 12 pkt. (…) 16. Gryf Kamień Pom. 4 pkt., 17. Hutnik 3 pkt., 18. Pogoń 0 pkt.

A klasa grupa północna: przełożone zostało spotkanie w Resku, gdzie Mewa miała podejmować drużynę Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Piłkarze klubu z Reska jadąc na trening w miniony czwartek uczestniczyli w wypadku samochodowym – życiu żadnego z poszkodowanych nic nie zagraża jednak urazy jakich doznali wykluczyły ich z gry w spotkaniu z zespołem znad morza, który zgodził się na przełożenie spotkania za co otrzymał podziękowania od działaczy Mewy. Poszkodowanym w wypadku życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko.

Płotowska Polonia nie pozostawiła złudzeń piłkarzom Fali, pierwszego gola kibice zgromadzeni na stadionie w Międzyzdrojach zobaczyli w 29 minucie kiedy do siatki miejscowych trafił Artur Nabrzewski. Kilka sekund przed przerwą na 0:2 podwyższył Robert Stachowiak a po zmianie stron przyjezdni mając komfortowe prowadzenie wypunktowali międzyzdrojan – kolejne trafienia dołożyli Kamil Lewandowski i Paweł Mirecki a wynik pojedynku ustalił w doliczonym czasie gry Mariusz Stachowiak.

Ciekawie zapowiadał się mecz w Trzygłowie, gdzie Błękitni podejmowali mającą do tej pory komplet punktów w dorobku drużynę Klubu Piłkarskiego Przecław. Prowadzenie gospodarzom dał Bartłomiej Ułasiuk lecz przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu i wynik 1:1 utrzymał się do przerwy. Po wznowieniu gry drugi raz do bramki rywali trafił Ułasiuk ale przecławianie znów zdołali wyrównać tym razem wykorzystując rzut karny. Ostatecznie komplet „oczek” do swojego konta dopisali trzygłowianie dzięki trafieniu autorstwa Bartłomieja Ułasiuka, który ustrzelił hat trick. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Damiana Ragusa awansowali na pozycję lidera.

Po falstarcie i dwóch porażkach z rzędu sympatycy gryfickiej Sparty liczyli na przełamanie w pojedynku ze słabo spisującą się Arkonią Szczecin. Gospodarze jednak źle rozpoczęli rywalizację i w 16 minucie gry sprokurowali rzut karny, który został zamieniony na bramkę przez jednego z piłkarzy szczecińskiej drużyny. Kilka sekund później jeden z zawodników gości obejrzał czerwoną kartkę za odbicie ręką futbolówki, która zmierzała do pustej bramki. Gryficzanie stanęli przed szansą na wyrównanie lecz po uderzeniu Roberta Pałki z punktu oddalonego o jedenaście metrów od bramki Arkonii piłka trafiła w poprzeczkę. Miejscowi wreszcie dopięli swego i zdobyli gola po strzale Kamila Motela. Pięć minut przed przerwą Sparta wykorzystała przewagę liczebną i po celnym uderzeniu Tomasza Wlaźlaka objęła prowadzenie. W drugiej odsłonie miejscowi mogli podwyższyć – najlepszej okazji nie wykorzystał Robert Pałka trafiając w słupek w sytuacji sam na sam z golkiperem gości, kilka razy interweniował bramkarz szczecinian. Także przyjezdni, mimo gry w „dziesiątkę”, mogli doprowadzić do remisu lecz dobrze dysponowany tego dnia był bramkarz Andrzej Mroczkowski. Jeszcze kilka chwil przed końcem arbiter pokazał czerwoną kartkę piłkarzowi gości i Arkonia kończyła mecz w podwójnym osłabieniu, ostatecznie bardzo cenne punkty zostały w Gryficach.

Brojecki Wicher po raz drugi w tym sezonie mecz w goli gospodarza musiał rozegrać na wyjeździe, tym razem rywalem podopiecznych trenera Tomasza Błotnego był zespół Orła Łoźnica. Przed spotkaniem obie ekipy miały w dorobku jeden punkt. Mimo wielu prób brojczan defensywa Orła nie dała się sforsować zaś po kontrach zespołu z Łoźnicy skutecznie interweniował bramkarz Marcin Michalak i spotkania zakończyło się bezbramkowym remisem.

Wyniki 3 kolejki: Fala Międzyzdroje – Polonia Płoty 0:5, Wicher Brojce – Orzeł Łoźnica 0:0, Błękitni Trzygłów – KP Przecław 3:2, Dąb Dębice – Jantar Dziwnów 0:4, Sparta Gryfice – Arkonia Szczecin 2:1, Pomorzanin Nowogard – Masovia Maszewo 1:0, OKS Center MD Goleniów – Ehrle Dobra Szczecińska 3:2, Mewa Resko – Wybrzeże Rewalskie Rewal (mecz przełożony)

Skrócona tabela po 3 kolejce: 1. Błękitni 7 pkt., 2. Pomorzanin 7 pkt. (…) 5. Polonia 6 pkt. (…) 8. Wybrzeże 4 pkt. (…) 12. Sparta 3 pkt., 13. Wicher 2 pkt., 14. Orzeł Ł. 2 pkt., 15. Masovia 0 pkt., 16. Arkonia 0 pkt.

B klasa grupa 1: wyniki 2 kolejki: Promień Mosty – Znicz Wysoka Kamieńska 0:1, Korona Stuchowo – Sarmata Dobra 2:1, Bałtyk Gostyń – Orzeł Prusinowo 2:3, Radowia Radowo Małe – Zalew Stepnica 3:1, Prawobrzeże Świnoujście – Bizon Cerkwica 12:2, Jastrząb Łosośnica – Sowianka Sowno 1:8

Skrócona tabela po 2 kolejce: 1. Korona 6 pkt., 2. Orzeł P. 6 pkt., 3. Prawobrzeże 4 pkt., 4. Sowianka 4 pkt. (…) 13. Bizon 0 pkt.

C klasa grupa 1: wyniki 1 kolejki: Zieloni Wyszobór – Jantar II Dziwnów 1:5, Prawobrzeże II Świnoujście – Orzeł Mrzeżyno 4:1, Światowid 63 II Łobez – Lotnik Czarne 3:1, Sparta II Gryfice – Gardominka Mechowo 6:1