Trwa zwycięska seria Wichra, niespodzianka w Płotach

Sześć trafień mieli okazję zobaczyć kibice na stadionie w Trzebiatowie, gdzie Intermarche Rega podzieliła się punktami z Sokołem Karlino. Kolejny mecz wygrali piłkarze brojeckiego Wichra, również trzy punkty zainkasowała drużyna Błękitnych Trzygłów. Wybrzeże Rewalskie Rewal w zaległym spotkaniu zremisowało z liderem zaś w sobotę ograło zespół Jantara Dziwnów. Do niespodzianki doszło w spotkaniu Polonii Płoty z Orłem Łoźnica, na mecz do Gryfic nie przyjechała Masovia Maszewo dzięki czemu Sparta zainkasowała komplet punktów.

IV liga: przed gwizdkiem arbitra rozpoczynającym pojedynek Intermarche Regi z okupującym dolne rejony tabeli Sokołem Karlino można było spodziewać się przekonującego zwycięstwa trzebiatowian lecz jak wiadomo „dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe”. Pierwsze ostrzeżenie podopieczni trenera Macieja Kiszkiela dostali w 36 minucie, kiedy to futbolówkę w bramce strzeżonej przez Sylwestra Gładysza umieścił Adrian Rutkowski. Wynik 0:1 utrzymał się do przerwy a chwilę po zmianie stron trzebiatowianie doprowadzili do remisu dzięki celnemu uderzeniu Igora Duńczaka. Gdy wydawało się, że miejscowi wrócili na „właściwe tory” kolejny cios zadali przyjezdni – w 59 minucie po strzale Marcina Gozdala golkiper Regi skapitulował po raz drugi. Gospodarze zdołali wyrównać dwadzieścia minut później, ponownie autorem gola był Igor Duńczak. Goście jednak nie zaprzestali szukania swojej szansy na zgarnięcie kompletu punktów i pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry strzelili trzecią bramkę - dublet zaliczył Adrian Rutkowski. Chwilę później stan rywalizacji wyrównał Jarosław Jarecki lecz trzebiatowianie nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Wyniki 11 kolejki: Rasel Dygowo – Olimp Gościno 1:2, Kluczevia Stargard – Pogoń Połczyn Zdrój 1:2, Orzeł Wałcz – Morzycko Moryń 3:1, Sparta Węgorzyno – Gryf Kamień Pomorski 5:0, Gryf Polanów – Vineta Wolin 0:0, Leśnik Manowo – Chemik Police 0:3, MKP Szczecinek – Hutnik Szczecin 2:1, Błękitni II Stargard – Ina Goleniów 2:2, Intermarche Rega Trzebiatów – Sokół Karlino 3:3

Skrócona tabela po 11 kolejce: 1. Ina Goleniów 24 pkt., 2. Intermarche Rega 24 pkt., 3. Chemik 24 pkt. (…) 16. Sokół 8 pkt., 17. Pogoń 7 pkt., 18. Hutnik 4 pkt.

12 kolejka: sobota 20 października: 12:00 Hutnik Szczecin – Intermarche Rega Trzebiatów, 12:00 Chemik Police – Kluczevia Stargard, 14:00 Ina Goleniów – Gryf Polanów, 14:00 Rasel Dygowo – Orzeł Wałcz, 15:00 Olimp Gościno – Gryf Kamień Pomorski, 15:00 Sokół Karlino – Sparta Węgorzyno, 15:00 Pogoń Połczyn Zdrój – MKP Szczecinek, 15:00 Vineta Wolin – Leśnik Manowo, 16:00 Morzycko Moryń – Błękitni II Stargard

A klasa grupa północna: dwa ligowe spotkania w ciągu minionego tygodnia rozegrali zawodnicy rewalskiego Wybrzeża. W środowe popołudnie team znad morza w zaległym spotkaniu podejmował lidera, Mewę Resko. Zespół z Reska wyszedł na prowadzenie w 25 minucie, wynik 0:1 utrzymywał się aż do ostatniego kwadransa spotkania. Wówczas w ciągu zaledwie 120 sekund dwa razy do bramki przyjezdnych trafił Jacek Girczyc i zrobiło się 2:1. Wybrzeże nie zdołało jednak utrzymać prowadzenia, w 87 minucie wyrównał najlepszy strzelec zespołu z Reska, Sebastian Prokopowicz, tym samym ustalając wynik na 2:2. W sobotę, również w Niechorzu, Wybrzeże w pojedynku drużyn z nadmorskich miejscowości rywalizowało z Jantarem Dziwnów. Do przerwy miejscowi pewnie prowadzili aż 4:0 dzięki dubletowi Marcina Pietrzaka oraz trafieniom Maksyma Bozhenko i Mateusza Świderskiego. Dziwnowianie odpowiedzieli dwoma trafieniami chwilę po przerwie lecz w 59 minucie piątego gola strzelił Mateusz Świderski i wydawało się, że Wybrzeże odniesie wysokie zwycięstwo. Nic bardziej mylnego, przyjezdni zdołali jeszcze dwukrotnie pokonać Sebastiana Tokarewicza i gospodarze do końca musieli pilnować wyniku, ostatecznie jednak nie wypuścili zwycięstwa z rąk. Nie zwalniają tempa piłkarze Wichra Brojce, którzy wygrali piąte spotkanie z rzędu. Tym razem team dowodzony z ławki przez Tomasza Błotnego ograł ekipę Pomorzanina Nowogard, której trenerem jest były szkoleniowiec brojczan, Józef Andrzejewski. Wicher szybko objął prowadzenie po trafieniu Szymona Klepuszewskiego, nowogardzianie wyrównali w 28 minucie dzięki uderzeniu Artema Gumeniuka. Rezultat 1:1 zmienił dopiero w 73 minucie Jacek Chołys dając prowadzenie brojczanom. Ten sam zawodnik postawił „kropkę nad i” ustalając wynik na 3:1 w doliczonym czasie gry. Trzy punkty z „trudnego terenu” w Międzyzdrojach wywieźli Błękitni Trzygłów choć to gospodarze prowadzili przez większą część meczu po golu zdobytym w 19 minucie. Do remisu doprowadził w końcowych fragmentach spotkania Marcin Kańczucki zaś trzy punkty trzygłowianom zapewnił... zawodnik Fali pokonując własnego bramkarza. Do sporej niespodzianki doszło w Płotach, gdzie walcząca o awans Polonia rywalizowała z zajmującym miejsce w drugiej połowie tabeli Orłem Łoźnica. Mimo kilku znakomitych okazji gospodarze nie byli w stanie umieścić futbolówki w bramce przyjezdnych, którzy wykazali się skutecznością i wykorzystując jedną z nielicznych okazji zdobyli gola dającego im zwycięstwo. Bez walki trzy punkty do swojego dorobku dopisała gryficka Sparta. Plasująca się na ostatnim miejscu drużyna Masovii Maszewo z powodu problemów kadrowych nie stawiła się na spotkanie w Gryficach.

Wyniki 9 kolejki: Wybrzeże Rewalskie Rewal – Jantar Dziwnów 5:4, Fala Międzyzdroje – Błękitni Trzygłów 1:2, Mewa Resko – Center MD Goleniów 3:0 walkower, Dąb Dębice – Ehrle Dobra Szczecińska 1:2, Wicher Brojce – Pomorzanin Nowogard 3:1, Sparta Gryfice – Masovia Maszewo 3:0 walkower, Polonia Płoty – Orzeł Łoźnica 0:1, Arkonia Szczecin – KP Przecław (przełożona na 1 grudnia). Mecz zaległy: Mewa Resko – Wybrzeże Rewalskie Rewal 2:2

Skrócona tabela po 9 kolejce: 1. Mewa 22 pkt., 2. Wybrzeże 18 pkt., 3. Wicher 18 pkt., 4. Pomorzanin N. 17 pkt., 5. Polonia 16 pkt., 6. Błękitni 16 pkt., 7. Sparta 13 pkt. (…) 15. Arkonia 3 pkt., 16. Masovia 1 pkt.

10 kolejka: sobota 20 października: 11:00 Ehrle Dobra Szczecińska – Orzeł Łoźnica, 11:00 Jantar Dziwnów – Polonia Płoty, 14:00 Błękitni Trzygłów – Mewa Resko, 15:00 Pomorzanin Nowogard – Fala Międzyzdroje, 15:00 Dąb Dębice – Wicher Brojce, 15:30 Masovia Maszewo – Wybrzeże Rewalskie Rewal, 18:00 Center MD Goleniów – Arkonia Szczecin. Niedziela 21 października: 12:00 KP Przecław – Sparta Gryfice

B klasa grupa 1: wyniki 8 kolejki: Orzeł Prusinowo – Znicz Wysoka Kamieńska 4:0, Sowianka Sowno – Zalew Stepnica 3:5, Prawobrzeże Świnoujście – Radowia Radowo Małe 8:1, Bałtyk Gostyń – Pionier Żarnowo 1:5, Jastrząb Łosośnica – Promień Mosty 4:3, Bizon Cerkwica – Sarmata Dobra 4:4. Pauza: Korona Stuchowo

Skrócona tabela po 8 kolejce: 1. Prawobrzeże 22 pkt., 2. Orzeł P. 18 pkt., 3. Korona 18 pkt., 4. Sowianka 13 pkt. (…) 12. Bizon 4 pkt., 13. Bałtyk 3 pkt.

9 kolejka: sobota 20 października: Pionier Żarnowo – Orzeł Prusinowo, 14:00 Zalew Stepnica – Bizon Cerkwica, 14:00 Znicz Wysoka Kamieńska – Sowianka Sowno, 14:00 Promień Mosty – Bałtyk Gostyń, 15:00 Korona Stuchowo – Prawobrzeże Świnoujście. Niedziela 21 października: 16:00 Radowia Radowo Małe – Jastrząb Łosośnica. Pauza: Sarmata Dobra

C klasa grupa 1: wyniki 7 kolejki: Orzeł Mrzeżyno – Zieloni Wyszobór 3:0 walkower, Lotnik Czarne – Jantar II Dziwnów 1:4, Prawobrzeże II Świnoujście – Światowid 63 II Łobez 2:0, Gardominka Mechowo – Pomorzanin Przybiernów 0:1. Pauza: Sparta II Gryfice

Skrócona tabela po 7 kolejce: 1. Prawobrzeże II 21 pkt. (…) 5. Lotnik 9 pkt., 6. Sparta II 9 pkt., 7. Orzeł M. 3 pkt., 8. Zieloni 0 pkt., 9. Gardominka 0 pkt.

8 kolejka: sobota 20 października: Pomorzanin Przybiernów – Lotnik Czarne, Zieloni Wyszobór – Gardominka Mechowo. Niedziela 21 października: 15:00 Światowid 63 II Łobez – Orzeł Mrzeżyno, 15:30 Prawobrzeże II Świnoujście – Sparta II Gryfice. Pauza: Jantar II Dziwnów