Trzebiatowska „Dwójka” świętowała 60-lecie istnienia [Zdjęcia]

Szkoła Podstawowa nr 2 im. I Armii Wojska Polskiego w Trzebiatowie świętowała jubileusz 60-lecia istnienia. W dzisiejszej gali urodzinowej udział wzięli rodzice, nauczyciele, byli dyrektorzy i zaproszeni goście.

Uroczysta akademia, część artystyczna i wspomnienia wypełniły obchody 60 rocznicy utworzenia Szkoły Podstawowej nr 2 im. I Armii Wojska Polskiego w Trzebiatowie. Obchody jubileuszu rozpoczęły się mszą św. w Sanktuarium Maryjnym, po której uczestnicy obchodów w korowodzie przeszli na plac szkoły przy ulicy Długiej 11.

W uroczystościach udział wzięli nauczyciele i dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie - dawni i obecni, uczniowie, przedstawiciele władz samorządowych – burmistrz Trzebiatowa Józef Domański, wiceburmistrz Grzegorz Olejniczak, przewodnicząca Rady Miejskiej Irena Pietrzykowska oraz radni – przedstawiciel kuratorium, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i instytucji na co dzień współpracujących z trzebiatowską „Dwójką”.

- Jubileusz 60-lecia uświadamia nam z całą mocą, że czas odmierzany latami szkolnymi łączy byłych i obecnych nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców w ogromną szkolną rodzinę. Jest mi niezmiernie miło móc państwa witać, spotykać i gościć. […] Oto dzisiaj spotkanie, które łączy ze sobą kartki 60-letnich wydarzeń szkoły – mówiła podczas apelu Ewa Zienowicz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie. – Czasy, w których rozpoczynała działalność nasza szkoła, tak bardzo różniły się od dnia dzisiejszego. Nie było komputerów, internetu, telefonów komórkowych. Mimo tego szkoła wczoraj i dziś jest w pewnym sensie taka sama, bo zawsze jest spotkaniem nauczyciela - mistrza z uczniem. Ta relacja jest ponad czasowa i od jej jakości zależy poziom szkoły bez względu na zewnętrzne okoliczności. Nasza szkoła nigdy nie była jedynie miejscem czy instytucją, ale zawsze zwartą społecznością stworzoną przez pokolenia uczniów, rodziców, nauczycieli, którzy oddali szkole swoje umiejętności, entuzjazm i serce.

Po uroczystym apelu i okolicznych wystąpieniach, uczestnicy obchodów oddali się zwiedzaniu swoich „starych szkolnych murów”. Tu na wszystkich czekał okolicznościowy tort i słodki poczęstunek. Równocześnie na dziedzińcu szkoły odbywały się występy uczniów i gości. Można było także skosztować najpopularniejszych dań z różnych krajów.

Jubileusz szkoły był również okazją do uhonorowania tytułem i statuetką „Przyjaciel Szkoły” tych, którzy bezinteresownie pomagają szkole i przyczyniają się do jej rozwoju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia