Uroczysty apel i pieśni patriotyczne z okazji Święta Niepodległości

„Przybyli ułani pod okienko” i inne wiele innych. Na dzień przed 11 listopada gryficki „Miłosz” upamiętnił kolejną, przypadającą jutro rocznicę odzyskania przez niepodległości przez Polskę.

W gryfickim Kapitolu społeczność uczniowska oraz zaproszeni goście świętowali dziś przypadającą jutro 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas akademii uczniowie z klasy III LPG, przebrani w stroje z minionej epoki przenieśli zabraną na sali publiczność do lat 20. ubiegłego wieku. – Nas niepodległość zastała w kawiarni przy filiżance herbaty. Dochodzą do nas informacje, że Józef Piłsudski opuszcza twierdze w Magdeburgu i wraca do Warszawy. Nie wszyscy w to wierzyli, ale w nas rozbudziły się nadzieje, że polska po 123. Latach odzyska niepodległość. Józef Piłsudski przybywa. Gazety obwieszczają, to wszystkim mieszkańcom. Ludzie różnie reagują. Cieszą się, zazwyczaj są to łzy radości, ale też i smutku, bo przecież nie wszyscy z tej wojny wrócili. Dlatego też postaraliśmy się odzwierciedlić właśnie atmosferę tamtego okresu – mówi Małgorzata Rusin nauczyciel historii, która wraz z Kingą Janczewską nauczycielem języka niemieckiego, przygotowała uczniów do dzisiejszego wystąpienia.

Podczas gali odśpiewano pieśni patriotyczne. Wśród nich nie mogło zabraknąć m.in. „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani pod okienko” czy „Pierwsza brygada”.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia