Uwaga! Nadchodzi Xavier. Będzie silnie wiało!

Przed silnym wiatrem ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Miejscami jego siła może dojść nawet do 110 km/h. Szczególnie niebezpiecznie będzie od godz. 14.  Wiatr może łamać drzewa, zrywać dachy z budynków i przewracać niezabezpieczone przedmioty.

IMGW w swoim komunikacie ostrzega przed silnym wiatrem z kierunku z południowego zachodu skręcającego na północno-zachodni. Wiać będzie z prędkością od 35 km/h do 50 km/h, z porywami do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h. Podmuchy wiatru wzmagać się będą z każdą godziną. Najbardziej niebezpiecznie będzie od godz. 14:00 do 23:00. Wichurze towarzyszyć będą tkaże opady deszczu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. W kulminacyjnej fazie wichury należy ograniczyć przebywanie na dworze, a tym bardziej nie podróżować oraz nie parkować samochodów pod wyższymi obiektami, zwłaszcza drzewami.

Silny wiatr może łamać drzewa, zrywać dachy z budynków, przewracać niezabezpieczone przedmioty, a także uszkadzać linie energetyczne.

Prawdopodobieństwo wystąpienia wichury szacowane jest na 90 procent.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia