Weź udział w loterii i pomóż bezdomnym zwierzętom…

Ponad 1000 produktów udało się zabrać na organizowaną loterię świąteczną, z której dochód przekazany zostanie na rzecz psów z sosnowickiego schroniska. Pierwsza gra losowa, w której każdy będzie wygranym, odbędzie się już w najbliższą środę w Gryf Arenie.

- Pomysł na zorganizowanie loterii narodził się, kiedy byłam chora. Pomyślałam, że skoro nie mogę odwiedzać psiaków w schronisku, to mogłabym przygotować coś innego, a przy okazji zachęcić mieszkańców do włączenia się w moją akcję – opowiada reporterce SuperPortalu24 Justyna Szczęsna.

Kobieta szybko wprowadziła swój pomysł w życie. Informacje o loterii, na której przygotowanie potrzebne były fanty, umieściła na portalu społecznościowym. – Odzew był bardzo duży. Nie spodziewałam się, że w ciągu jednego dnia tyle osób się do mnie zgłosi i zaoferuje swoją pomoc. Odezwały się nie tylko osoby prywatne, ale także gryfickie szkoły podstawowe – opowiada kobieta.

W nieco ponad tydzień udało się uzbierać ponad 1000 produktów. Wśród nich znalazły się maskotki, gry planszowe, puzzle, książki i wiele innych. Część rzeczy jest nowa, pozostałe w bardzo dobrym stanie. W niedzielę z pomocą wolontariuszy, Huberta, Pauliny, Maksa, Jakuba oraz Izy, którym w tym miejscu pani Justyna serdecznie dziękuje za pomoc, fanty zostały zapakowane i ponumerowane. Wkrótce, trafią na świąteczną loterię.

- Pierwsza loteria przeprowadzona zostanie już w środę w Gryf Arenie w czasie mikołajek, a więc już od godz. 16. Kolejna w sobotę przy sklepie Pepco. Tutaj wolontariuszy będzie można spotkać od samego rana. Kolejna, w nieznanym jeszcze terminie przeprowadzona zostanie w Szkole Podstawowej nr 3 w Gryficach – informuje inicjatorka akcji.

W czasie loterii będzie można za drobną kwotę kupić los z numerkiem, pod którym kryć się będzie wygrana zabawka niespodzianka. Fanty, których nie uda się sprzedać podczas loterii, zostaną zlicytowane na Facebooku na Bazarek nr 14 Działamy ludziska dla uśmiechniętego pyska :) do 13.12 22:00

- Wszystkie pozyskane w ten sposób pieniądze wpłacone zostaną na konto Fundacji Psia Kość, która wspiera głównie zwierzęta bezdomne w Sosnowicach. Zebrana kwota przeznaczona zostanie na opiekę weterynaryjną, leki i na tzw. hotelowanie schroniskowych psów. Serdecznie zapraszam, bądźcie razem z nami - zachęca do udziału w akcji Justyna Szczęsna. 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia