Wiersze i pieśni patriotyczne w rocznicę Święta Niepodległości

Pieśni patriotyczne i krótka prezentacja historii Polski w okresie lat 1772 – 1918. W ten sposób uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach upamiętnili kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Gryfickim Domu Kultury społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach obchodziła dziś Święto Niepodległości. W czasie akademii młodzi aktorzy zaprezentowali wydarzenia historyczne, począwszy od rozbiorów, do momentu odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawione przez uczniów wydarzenia przeplatane były wierszami i pieśniami patriotycznymi tj. „Wojenko, wojenko, „Marsz pierwszej brygady”, „Piechota” oraz „Rozkwitały pąki białych róż”. Na zakończenie gali odśpiewano hymn Polski.

- Nasza szkoła każdego, w okolicach 11 listopada roku przygotowuje akademię z okazji Święta Niepodległości. To jest nasza historia naszego, o której trzeba przypominać i my to robimy – informuje Danuta Gasperowicz nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 3 w Gryficach.

W akademii wystąpili uczniowie klas drugich oddziałów gimnazjalnych i uczennice klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 3. Uczniów do akademii przygotowali pani Danuta Gaseprowicz oraz panowie Damian Ragus i Tadeusz Ślusarczyk.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia