Wiktor Zborowski będzie czytał „Mistrza i Małgorzatę”

Mufas z Króla Lwa, Victor z Dzwonnika z Notre Dame, czy wreszcie Longinus Podbipięty w Ogniem i Mieczem. Wiktor Zborowski odwiedzi w najbliższy piątek, 13 października Gryfice. Podczas spotkania w bibliotece, aktor przeczyta wybrane fragmenty „Mistrza i Małgorzaty”. Początek, godz. 18:00.

Po letniej przerwie, gryficka biblioteka zaprasza na kolejne spotkania przy kawie. Październikowym gościem będzie Wiktor Zborowski, jeden z najbardziej charakterystycznych aktorów polskiej sceny. Spotkanie, w czasie którego, czytelnicy będą mogli wysłuchać obszernych fragmentów powieści Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata" odbędzie się w piątek 13 października o godzinie 18.00.

Zborowski jest absolwentem warszawskiej PWST. Po raz pierwszy na ekranie widzowie mogli go zobaczyć w jednym z odcinków Czterdziestolatka. Jego dar rozśmieszania innych sprawił, że zagrał w wielu wspaniałych polskich komediach m.in. Kogel-mogel, C.K. Dezerterzy, Złoto dezerterów. Zachwycił krytykę i widzów doskonałą kreacją Longinusa Podbipięty w polskiej superprodukcji Ogniem i mieczem.
Zagrał m.in. w filmach i serialach: Lalka, Kontrakt, Miś, Jan Serce, Alternatywy 4, 5 dni z życia emeryta, Kobieta w kapeluszu, Ranczo, Ekscentrycy, czyli po słonecznej stronie. Ostatnio wystąpił w filmie Agnieszki Holland Pokot na motywach powieści Olgi Tokarczuk.

Bogaty jest również dorobek dubbingowy aktora. Użyczył swojego głosu m.in. takim postaciom jak: Mufasa w dwóch częściach Króla Lwa, Victor w Dzwonniku z Notre Dame.
Aktor był związany m.in. z warszawskimi teatrami: Narodowym, Ateneum, Kwadrat. Obecnie występuje w Teatrze Polonia i Teatrze 6.piętro.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia